Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] zwiększone spalanie (?)


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

nie bawmy sie w drugie miejsca po przecinku i niech będzie 8l/100 z klimą w mieście zbadałem już kilka razy od zapalenia się kontrolki do ponownego jej zapalenia rezerwy i nic nie sciemniam bo po co no chyba że dystrybutor oszukuje a tankuje cały czas na tej samej stracji ORLENU PB 95 przejechałem 178 km na 14 litrach :razz: (no ale ja raczej nie wstawiam w palnik no chyba że mam ochotkę). A dokładnie zbadam jak będe jechał do Niemiec w międzytankowaniach do pełna wtedy wynik będzie w 95% pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz wstawilem gaz:) sekwe, no i jesteb bardzo mile zaskoczony ;) tylko 1 l wiecej gazu mi pobiera:) nie oszczedzam,ciagle na klimie(taki okres) w miescie, i naprawde bez oszczedzania:) i wynik nie cale 17l na 100 !!! ALe ... przy gazioe jest tak ze zalancza sie przy temp 35C* wiec zawsze na rozgrzanym motorze no i nie jest to 10000% obliczenie bo jak wiadomo raz wejdz w butle 48L a raz 49,mimo wszytko fajnie jest zatankowac za 90 zł i zrobic prawie 300km :) bez ograniczen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajzer, jeśli jeździsz dużo po mieście, na krótkich odcinkach to w zimę będziesz i tak zalewał benzynkę do pełna jak ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajzer, jeśli jeździsz dużo po mieście, na krótkich odcinkach to w zimę będziesz i tak zalewał benzynkę do pełna jak ja ;)
Mysle ze nie bedzie konecznosci,tylko do pracy i z pracy mam krotki odcinek ;) jakies 600m :) zawsze moge isc z bucika a jak juz bede jechal gdzies do centrum to na 100% gaz sie zalaczy bo do 35 C momentalnie sie rozgrzewa mysle ze nawet w zime:) było by nie zdrowo dla silnika gdyby mnial z taka temp problemy nawet na Pb w koncu olej musi byc na tyle rzadki zeby wszedzie podocierał:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rob, nie no jak na taki silnik niezle osiagi! zauwazylem ze auta z "duzymi" silnikami maja to do tego ze trzeba malo przyciskac gazu zeby je rozpedzic przez co zmniejsza sie spalanie a kiedy chcemy mamy duzego buta pod stopa :]

wiadome ze spalanie bedzie ciut wieksze, ale za to mamy bezpieczniejsze auto przy wyprzedzaniu, bo aby nacisniesz i wyprzedzone :] ja to swoim 1.6 czasem sie boje wyprzedzac moze dlatego ze nigdy nie wyprzedzam na 3-ciego i z braku doswiadczenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój audik - PB95 na trasie 8-9l/100 ,a w mieście 16l/100

można powiedzieć ECONOMIC

moj prawie to samo i jesem bardzo zadowolon tylko ze ja leje 97 , manual czy tiptronic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi sie chce jak piszecie że 1.6 pali na klimie 8l w mieście :mrgreen: co za bzdura :lol:

[ Dodano: 2006-07-08, 13:15 ]

nie bawmy sie w drugie miejsca po przecinku i niech będzie 8l/100 z klimą w mieście zbadałem już kilka razy od zapalenia się kontrolki do ponownego jej zapalenia rezerwy i nic nie sciemniam bo po co no chyba że dystrybutor oszukuje a tankuje cały czas na tej samej stracji ORLENU PB 95 przejechałem 178 km na 14 litrach :razz: (no ale ja raczej nie wstawiam w palnik no chyba że mam ochotkę). A dokładnie zbadam jak będe jechał do Niemiec w międzytankowaniach do pełna wtedy wynik będzie w 95% pewien

Zatankuj do Fulla i zrób setke po miescie i dolej znow pod korek wtedy wyjdzie wynik :smile: jak ja bym mial patrzec kontrolke od zapalenia do zgasniecia to mi 5 w miescie pali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

dajcie już spokój z postami w stylu "kto ile pali" bo nie o to mi chodziło zakładając ten temat :roll: Prosiłem o pomoc w sprawie spalania u mnie a takie wypowiedzi mi nie pomagają.

[ Dodano: 2006-07-08, 13:20 ]

niech w ogóle najlepiej któryś z modów zamknie ten temat bo znam już przyczynę usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu podam ci stronkę gdzie sprawdzisz sobie dokładnie ile ma palić twoje auto porównaj kila aut znajdz dokładnie twój silnik z inst gaz ( chociaz przyznam doś niskie są tam wartości , może niemcy mają lepsze paliwko heheh) ale pozlecam stronkę http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/3-Audi/21-A4.html?fueltype=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w mieście pali 12-13 litrów lpg a trasa ok 10 i też się nieraz dziwię że ktoś pisze że trasa 7-8 a miasto 10.

Nie wiem czy ci to pomoże mi niedawno też palił ok 15 w mieście jak się okazało padła mi listwa a konkretnie dwa wtryski się zapiekły i gaz się cały czas lał.

Ale wumieniłem listwe i spalanie spadło. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...