Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Nie działa manetka FIS


leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Autko to motorek 2,5 TDi, 2000 r. To prawie full opcja jeżeli chodzi o wyposarzenie.

Mamy problem, kolega wymieniał olej w warsztacie i jak panowie zaczeli kasować inspekcję olejową zepsuli kilka rzeczy.

W tej chwili nie działa manetka od FIS-a... czy trzeba ją jakos wkodować, czy może padła elektrycznie, wyłączanie FIS-a w manetce -działa.

Po podpięciu do zegarów VAG-a wyrzuca błąd:

01302 - Control Module for Telematic (J499)

49-10 - No Communications - Intermittent

Z góry dzięki za wszelkie konkretne informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie do tematu poniewaz dzisiaj podczas jazdy sam od siebie zgasl mi FIS po przytrzymaniu "reset" zapalil sie lecz manetka "gora - dol" nie dziala a jak dam znowu restet to gasnie i mam ciemno... :blink:

Motorek tez 2.5 V6 AFB 00r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze jest bratnia dusza.... u znajomego objaw identyczny, wciskasz reset i FIS znika :confused4: widać tylko ciemność.... . Piszesz, że u Ciebie stało się to tak po prostu.... u kumpla tak kasowali inspekcję olejową, że rozkodowali całe zegary i przestała działać manetka... . Widze, że chyba sprawdzi się najczarniejszy scenariusz .... u niego pewnie skopali zegary, a u Ciebie.... może coś padło ??

Ustaliłeś już coś ... ?? Może razem podziałamy :hi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bede musial podjechac gdzies na vaga. Dokladniej wygladalo to tak ze podczas jazdy chcialem zobaczyc jaka mam srednia bo jezdze przewaznie z ustawionym na to ile jeszcze zrobie kilometrow, przycisnalem ten gorny przycisk w manetce i Fis zgasl :blink: zgupialem i tyle... dalem reset i nic... dojechalem do domu i wyczytalem na forum ze trzeba zrobic tak jak myslalem i przytrzymac reset, no to sru do auta odpalilem, trzymam ten reset i wkoncu sie zapalil, ale nadal nie dziala mi tak jakby manetka gora dol ;/ Fis sam w sobie niby dziala normalnie bo jak zmieniam radio czy plyte to sie wszystko ladnie zmienia, temperatura tez dziala i te km ile jeszcze zrobie tez sie zmieniaja, tak jakby mi sie poprostu zablokowala manetka :mysli: Dodam jeszcze ze noc wczesniej spalem w aucie poniewaz bylismy na zlocie w Krakowie i nie wiem moze cos nogami powciskalem :decayed:

jak bede cos wiedzial to napisze :)

Pozdrawiam kolege :hi:

____________________

No kolego nie wiem czy cie zmartwie tym faktem czy odwrotnie ale mi sie naprawilo samo... :przebiegly:

Jechalem sobie 5 km do miejscowosci obok i na swiatlach mi sie odblokowalo, nie robilem niczego szczegolnego tylko nacisnalem gora, dol i patrze zmienia sie :dance:

Mam nadzieje ze juz bedzie sie zmieniac zawsze... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że jakieś połączenie szwankuje... nie sądze, żeby to była manetka bo raczej nie padły by od razu dwa przyciski.... chyba, że maja jeden kabelek wspólny i to onama przerwe... w każdym bądź razie rozbierzemy i posprawdzamy okablowanie. Dzięki za info. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tego tematu. Mianowicie po przyciśnięciu reset FIS wyświetlacz robi się ciemny, nic nie widać. Powinien pokazywać znaki graficzne, komp robił diagnostykę żarówek, płynów do spryskiwaczy nie pamiętam co jeszcze, bo rzadko z tego korzystałem. Teraz włączyłem a tu ciemność. Może ktoś wie co z tym fantem zrobić. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tego tematu. Mianowicie po przyciśnięciu reset FIS wyświetlacz robi się ciemny, nic nie widać. Powinien pokazywać znaki graficzne, komp robił diagnostykę żarówek, płynów do spryskiwaczy nie pamiętam co jeszcze, bo rzadko z tego korzystałem. Teraz włączyłem a tu ciemność. Może ktoś wie co z tym fantem zrobić. Z góry dziękuję.

no dokladnie po wcisnieciu i puszczeniu RESET wyswietlacz gasnie, po dluzszym przytrzymaniu wcisnietego RESET dopiero resetuje ustawienia. Wiec jak wcisniesz to ci gasi fisa wcisniesz jeszcze raz to ci wlacza fisa, a jak przytrzymasz dluzej reset to dopiero resetuje :good:[br]Dopisany: 16 Sierpień 2009, 15:53_________________________________________________

chyba, że maja jeden kabelek wspólny i to onama przerwe

maja MASĘ :good:

a reset nie dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...