Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak przerejestrować auto na siebie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja sytuacja wyglada następująco. Od kilku miesiecy mam :audi: . Jest ona zarejestrowana na mojego wujka do końca roku 2009, chciałbym przerejestrować ją na siebie. Napiszcie mi jakie Kroki muszę podjąć by auto było zarejestrowane na mnie i jaki to mniej więcej koszt.

I jeszcze jedna sprawa.

Auto jest ubezpieczone w PZU (oc i nw) roczna zapłata to 630zl, ale ubezpieczenie również nie jest na mnie. Napiszcie mi co mam zrobić abym to ja mógł ubezpieczyć auto (nie chcę już męczyć wujasa) i jaki to koszt. Dodam tylko że jeszcze nigdy nie ubezpieczałem auta więc na żadne zniżki się nie załapie?

ewentualnie jaką inną dobrą i tanią ubezpieczalnie mi doradzacie?

Bardzo proszę o odpowiedzi na te pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko już podrzucił linki - nie czytałem, ale zakładam, że dobre.

W Twoim przypadku (wiek) proponowałbym poszukać kogoś ze zniżkami, żeby kupić samochód pół na pół. Inaczej dowalą Ci jeszcze zniżki i cena za ubezpieczenie może Cię zwalić z nóg.

A będąc współwłaścicielem, liczą zniżki osoby, które je posiada plus zwyżka za Twój wiek i wychodzi przyzwoita kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko już podrzucił linki - nie czytałem, ale zakładam, że dobre.

Podałem linki bo uważam że temat jest do kosza :wink4:

Odnośnie stawki ubezpieczenia można w wielu miejscach zapytać, chociażby w linku który dałem - nie potrzeba kolejnego tematu :)

Co do rejestracji auta to nie ten dział chyba :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przy okazji sam młody jest, także (o ile dobrze pamietam), to przy ubezpieczeniu OC 30% zwyżki.

w PZU z tego co pamiętam jest 50% zwyżki do 25 roku życia... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przy okazji sam młody jest, także (o ile dobrze pamietam), to przy ubezpieczeniu OC 30% zwyżki.

w PZU z tego co pamiętam jest 50% zwyżki do 25 roku życia... :disgust:

Dobrze pamiętasz bo się byłem pytać ostatnio... . Do tego nie chcieli mi uhonorować zniżek za motocykl (4 lata bezkolizyjnie), a miałem 40 %. Byłem w podobnej sytuacji bo sam jestem < 25.

Ostatecznie ubezpieczyłem w PZMocie (chyba ... - już nawet nie pamiętam bo facet mi wybrał najkorzystniejsze towarzystwo ubezpieczeniuowe - sprawdzę). Uhonorowali 40% zniżek + 50% zwyżki za wiek, było trochę więcej niż podstawowa stawka.

Ale co najważniejsze, ubezpieczyciel powiedział, że w przypadku bezkolizyjnego pierwszego roku zwyżek w przyszłym będzie tylko 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś taniej wyszło jak odkupiłem auto niżbym je przepisał bo wtedy potraktowano to jako darowiznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...