Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ciśnienie w układzie chłodniczym


Collins

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dot. w zasadzie układu chłodniczego. Szukałem na forum, ale podobnego przypadku nie spotkałem. Od początku : rok temu jadąc autostradą we Włoszech wyrwało (wydmuchało) węża od chłodnicy (górnego) ! musiałem zjechać (na szczęście blisko były bramki i parking). Po ostudzeniu silnika wlałem zwykłej kranówy (nagrzanej na słońcu w butelkach). Przez parę dni był spokój, ale gdy podjeżdżałem pod San Marino temp. silnika podskoczyła do 110 st. i to był jedyny raz. Potem już aż do Polski było O.K. Po przyjeździe chciałem zlać wode z układu i zalać płynem chłodniczym, ale korek spustowy na dole chłodnicy był zatkany ? Więc przez węża spuściłem ile siędało wody i zalałem koncentratem. W lutym jadąc w Zakopanym Rozerwało węża od chłodnicy! (dolnego, tego pod pompą wtrysk.) No i teraz problem, czy powodem może być Wzrost Ciśnienia w Układzie Chłodniczym ? (czyli np.uszczelka pod głowicą) czy może pęknięta "sama" głowica ? Na środkowym zgrzewie zbiornika wyrównawczego zbiera się płyn chłodniczy (tak jak by go wyrzucało w niewielkich ilościach) Ale więkrzych ubytków nie ma. Od przygody w Zakopanym nie musiałem dolewać. Troche Haosu ale problem jest. Tylko bez pukania w czoło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro korek spustowy był zapchany to podejrzewam,że cała chłodnica też jest przypchana! Jeśli nie masz przedmuchu to nie sądze ,że uszczelka jest uwalona! Zacznij od sprawdzenia drożności chłodnicy/całego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż lub wymień korek od zbiorniczka wyrównawczego.W korku jest zaworek i on powinien puścić ciśnienie na zewnątrz,jak jest zepsuty to nie się zaworek nie otwiera i musi któryś wąż rozerwać żeby ciśnienie uszło.Jak Ci silnik zagrzeje złapie wysoką temp.to gdzieś płyn musi wylecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...