Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie głośniki mam kupić ?


GTJ2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :hi: Robiłem nie raz zabudowy do aut :naughty: sobie iznajomym ( są zadowoleni ) Ja mam teraz skrzynie basową na 2 głośniki 25cm jakies podróbki 200W 250W max :polew: napewno tyle nie mają :no: Mam wzmacniacz blaupunkta GTA 480 4 kanałowy , można podłączyć :

4 x 160w \4omy

2 x 425 w\4omy

4 x 210w \2omy

4 x 75w \4 omy

2 x 210w\4omy

Ja chce kupić 2 głośniki 30cm jakieś dobre , dobrej firmy :rolleyes: Pomuście mi jakie mam wybrac zeby był głośny i ładny basik :naughty: z góry dziękuje :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie 'allegrowe' wynalazki typu JBL, Boschmann, Blaupunkt itp to kicz. Zależy też co chcesz z tym audio, czy ma to jakos pukac i rwac dziewczyny pod dyskoteka czy dla siebie i swoich uszu. ;) akurat ja audio bardzo cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej zasadzie i w/g jakich kryteriow wyszukujesz subwooferow ale w Twoim przypadku duzym ograniczeniem jest wzmacniacz. Nie wiem tez jakim cudem z 75W na kanal ( a tak naprawde kilkadziesiat procent mniej) robi sie jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki 210W w mostku. Niestety papier przyjmie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc że ten blau to lipa chyba nie wiesz co piszesz :gwizdanie:

cena - jakość = rewelacja

Spokojnie posłuży do zasilenia głośników w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmacniacz to tez wysokich lotów nie jest.

a ładnie pociągnie np przedni zestaw oparty na Hertz DSK 130.3

ale pod bass to szału nie będzie, kup sobie dwie skrzynie soling (takie czerwono czarne) 30cm głośnik, robią sieczkę w aucie (nie jakość) ale Tobie widać chodzi tylko o bass więc będzie pięknie no i koszta.. dwie skrzynie ok 300zł wyjdą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagra ten blaupunkt. Nie wiem dlaczego kolega pisze ze nie wysteruje głosnika. To znaczy ze co, ze jak głosnik nie prasuje ze swoją znamionową mocą to jest lipa. TO po co w takim razie pokrętło od głośności. Wystałczyłby tylko włacz/wyłacz.

Inna sprawa to kontrola - czyli współczynnik tłumienia. a ten nie zalezy od mocy jaka dysponuje wzmacniacz.

DO instalacji o której pisze w pierwszym poscie sie nada. Jak widać nie zalezy na jakosci tylko na ilośći a ta w porónaniu ze wzmakiem w radyjku ... sami wiecie, jeszcze w mostku :)

Moja rada.

Masz już tego blaupunkta to kup sobie najlepszy bas na jaki cie stac.

Jesli imponuje ci walenie u kolesi to celuj w 12 calowe głosniki zabudowane w skrzyniach z basrefleksem.

Jak juz bedziesz miał dość basu który zagłusza całą muzykę to moze wymienisz suba, wzmacniacz i dokonasz odpowiednich ustawien na korektorze :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK masz racje :naughty: A według was jakie głośniki uciągnoł by ten blaupunkt ?? ja tak myslałem o jakiś głośnikach 30cm (znanej dobrej firmy) i zrobić zabudowe na zamówienie :) kasy za dużo nie mam wiec takie do 300 złoty , ale lepszych to i tak by chyba nie uciągnoł :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia sie w tym watku dosyc czesto slowo "lipa" jako wyznacznik brzmienia i klasy sprzetu. Niestety jestem na tyle niedouczony w car audio lub nie nadazajacy za nowinkami , ze prosilbym o wyjasnienie znaczenia tego slowa w obu omawianych przypadkach. Dajmy tez spokoj wspolczynnikom tlumienia bo budzet 300zl na dwie sztuki nie pozwala na wybor subwooferow "dobrych" , "dobrej firmy" z niskim wspolczynnikiem tlumienia. W/g teorii kolegi ditomek Blaupunkt GTA 480 "uciagnie" kazdy glosnik , bez wzgledu na jego jakiekolwiek parametry. Jak pewnie wiesz "regulacjia glosnosci" we wzmacniaczu (popularny GAIN) zwieksza napiecie sygnalu jeszcze przed jego wzmocnieniem wiec tez trzeba jej uzywac rozsadnie. Powyzej pewnej wartosci pojawia sie zbyt duzo znieksztalcen aby moc mowic o prawidlowym zasileniu glosnika i kontroli nad jego wychyleniami. Zrobmy tak: doloze koledze GTJ2 drugie 300zl do "dobrego" glosnika 30cm , dobrej firmy a nastepnie porownamy taka konfiguracje z moja propozycja glosnika 30cm 100-150W. W przypadku kiedy lepiej sprawdzi sie moja konfiguracja calosc sprzetu zostaje u mnie , w innej sytuacji komplet zabiera ze soba autor tego watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watson, nie rozumiem do czego zmierzasz.

Wg wielu ludzi na forum albo słucha sie muzyki na dobrym sprzęcie albo nie powinno się jej słuchac wcale.

Ja uwazam ze muzyki mozna słuchać na wszystkim i wszędzie.

Też mam blaupunkta, i choć jestem swiadomy tego ze można lepiej to staram sie TAKŻE cieszyć muzyką której słucham.

A nie zastanawiać sie czy instrument którego własnie słucham moze brzmieć inaczej/lepiej.

Spełniająca moje wymagania instalacje mam w domu i wiem jak brzmią moje ulubione utwory.

Godze sie na kompromis i ciesze sie muzyką.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki nie powinno sie sluchac poprzez pryzmat sprzetu (taniego drogiego - niewazne jakiego). Muzyka ma sprawiac przyjemnosc , radosc , poprawiac humor , nastroj , lagodzic lub pobudzac. Koniec , kropka. Niektorzy sluchaja sprzetu i to wlasnie im sie wydaje ze im drozej tym lepiej. Na wlasnym przykladzie moge udowodnic ze: w tym samym samochodzie , w takiej samej konfiguracji , glosniki za 12tys zl przetwarzaja muzyke , w taki sposob ze sprawia mniej przyjemnosci , radosci....(patrz wyzej) , niz ta sama muzyka przetwarzana przez glosniki tansze o 70%. Kwota akurat ma tutaj najmniejsze znaczenie , najwazniejszy jest odpowiedni dobor poszczegolnych komponentow i ich wzajemna zaleznosc od siebie. Takie same porownanie mozna zrobic przy sprzecie budzetowym. Skoro poprawiamy brzmienie w swoim samochodzie to robimy to z jakis pobudek a nie dlatego ze akurat dysponujemy nadmiarem gotowki i nie wiemy co z nia zrobic. Ja lubie sluchac swoich ulubionych utworow w samochodzie i staram sie aby tam byl moj wyznacznik brzmienia. Dazenie do optymalnego dzwieku jest zawsze zwiazane z kompromisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak macie racje , według mnie nie ma różnicy między drogim głośnikiem a tanim :) za małe pieniądze można zrobić zajefajne car audio . A przeecież drogie głośniki różnią się tylko firmą i za nią sie tyle kasy płaci !!!!!

A JAK PISAŁEM WCZEŚNIEJ TO MAM DO PRZEZNACZENIA 300ZŁ NA JEDEN GŁOŚNIK :tongue4: A CHCĘ KUPIC JAKIEŚ 2 30CM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, kto jaką muzykę słucha, czego oczekuje od tego audio i co dla niego znaczy 'dobry basik', bo dla mnie dobry basik to w małej skrzynce zamkniętej nie robiący zbytniej zadymy, tylko dynamiczne i delikatne walnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dwa solingi w skrzyni razem za 300-350zł i postaw mi piwo, a za resztę kasy zabierz dziewczynę/żonę/chlopaka :wink4: na kolację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam sie nad BOSCHMANN lub JBL a skrzynie chcę zrobić na zamówienie , taką ze bym mógł coś do bagażnika włożyć [br]Dopisany: 13 Czerwiec 2009, 20:45_________________________________________________http://www.allegro.pl/item650615888_woofer_boschmann_vt_12krl_900_w_12_cali_gwarfvat.html

Co o tym myślicie ?? [br]Dopisany: 13 Czerwiec 2009, 21:06_________________________________________________http://www.allegro.pl/item651197170_boschmann_z3_12pro_1700w_potega_basu_sklep_poznan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...