Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TP "Neostrada" vs. Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jedni chwalą Netię a drudzy narzekają mam czas do drugiego lipca wtedy muszę rozwiązać umowę z neostradą i zastanawiam się jeszcze co zrobić

juz teraz mozesz spokojnie przejsc do netii, ktora i tak dopilnuje okresu wypowiedzenia, a przynajmniej nie bedziesz mial przerwy w dzialaniu neta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedni chwalą Netię a drudzy narzekają mam czas do drugiego lipca wtedy muszę rozwiązać umowę z neostradą i zastanawiam się jeszcze co zrobić

juz teraz mozesz spokojnie przejsc do netii, ktora i tak dopilnuje okresu wypowiedzenia, a przynajmniej nie bedziesz mial przerwy w dzialaniu neta :)

Z tego co wiem i co tu pisali koledzy przerwa będzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu przeszedłem z TPSA do Netii (internet + telefon bo tak się bardziej opłacało)

Pierwsza sprawa to max prędkość - 4Mb czy ile tam Tomek Kot reklamuje to jest i owszem ale w większych miastach tylko i wyłącznie na łączach Netii - wiec po łaczu TPSA możesz raczej zapomnieć. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie są u Ciebie max. możliwości techniczne zadzwoń na błękitną 9czy jaki tam teraz mają kolor :) ) linię TPSA, sprzedaj bajer, że chcesz przedłuzyć z nimi umowę i zwiększyć predkość i zapytaj jakie są maksymalne możliwości techniczne na twoim łączu- wtedy miły pan czy pani z TPSA będzie mieć motywację i szybko sprawdzi i poda ci max prędkość - jesli mieszkasz poza miastem to przypuszczam że będzie to 1Mb w porywach 2Mb jeśli mieszkasz niedaleko centrali i to jest maximum fizyczne natenczas dostępne i chocby ci cuda obiecywali więcej nie będzie.

Wtedy masz mniej wiecej poglad co i za ile można (czy chcesz zostać przy 1Mb czy zwiększyć to mozesz porównywać oferty)

Generalnie Netia jesta tańsza niz TPSA, telefon z netii też sie opłaca - działą stabilnie a pakiet darmowych rozmów jest korzystniejszy)

Co do internetu to na plus Netii przyznać trzeba bezawaryjność - na TPSA średnio co 3-5 miesięcy wywalał się to telefon,

to internet (przeważnie jak naprawili telefon to padał internet i odwrotnie - średnio 2 dni to zajmowało). Po roku użytkowania Netii jak do tej pory bez awarii. Niby linia i centrala ta sama, ale pewnie urzadzeni na centrali juz Netii bądz wydzierzawione przez Netię - wkazdym razie dbają o to jakby priorytetowo - widac Netia podpisaął dobra umowę z TPSA.

Na minus to na pewno lagi i spadki transferu w godzinach wieczornych kiedy wszyscy siadają do netu (na początku tego nie było, dopiero jak więcej osób w mojej okolicy przeszło na Netią zaczęło kulać). Na Neostradzie chodziło to jednak trochę lepiej i stały transfer był w miarę zapewniony. Jak sprawdzisz transfer to niby jest tyle za ile płacisz (ale to w ciągu dnia i w nocy) natomiast wieczorem filma online mozesz nie obejżeć, a i niektóre stronki chodzą jak krew z nosa.

Co do formalności to faktycznie zrobia wszystko za Ciebie - Ty musisz się tylko na umowie podpisać. Samo uruchomienie usługi u mnie bez problemu poszła - miało być od 1szego i była. Konfiguracja routera też bez problemu (na ustawieniach z Neostrady chodzić Ci nie będzie więc lepiej się do tego wcześniej przygotowac (bo jak nie będziesz miał neta to helpa na necie nie znajdziesz :wallbash: ) - całe szczęście miałem jeszcze iPlusa więc poszło bezboleśnie)

Na pewno za Netię zapłacisz mniej (za tą samą prędkość w Mb zapłacisz na pewno mniej), no ale musisz liczyć się z niedogodnościami o których pisałem wyżej.

Tak że decyzja należy do Ciebie - ciężko jednoznacznie powiedzieć co lepsze...jeśli oglądasz dużo filmów online i surfujesz wieczorami po necie i zależy Ci na błyskawicznym ładowaniu stron o tej porze bierz TPSA, jeśli nie zalezy Ci na tym aż tak bardzo bierz Netię (bo tańsza i prawie że tak samo dobra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem netii przez telefon sprawdzałem prędkosći wyszło po raz drugi 20 Mb mieszkam nie daleko od miasta a rzeczywistość pokarze. W piątek mają dzwonić umówię się na rozmowę i wypytam co i jak :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...