Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Adaptacja przepustnicy


robert22ff

Rekomendowane odpowiedzi

witam.wymienialem baterie u siebie i ztad pytanko.czy po wymianie akumulatora potrzebna jest adaptacja przepustnicy? a jesli to jak to zrobic bez vag?

Witaj

generalnie powinno się wykonać adapt. :wink4:

poczytaj http://www.vag-com.pl/adaptacja-przepustnicy.htm

bez vaga raczej nie dasz rady....

_________________________________________________

coś znalazłem.... nie wiem czy zadziała ,ja nigdy tego nie stosowałem :wink4:

1.Najpierw należy wypiąć wtyczkę od przepustnicy.

2.Następnie podpiąć ponownie

3.Włączyć zapłon na ok.1min i czekać

4.Słyszalny będzie spod maski delikatny pisk-silniczek nastawnika przepustnicy

5.Po zakończeniu sygnału(pisku) należy odczekać jeszcze ok 30 sek dopuki nie usłyszymy kliknięcia z okolic przepusticy

6.Następnie należy wyłączyć zapłon całkowicie i odczekać ok 1 min.

7.Włączyć silnik czekając aż osiągnie temp.90st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wlasnie wyczyscilem u siebie przepustnice, byla do polowy czarna. Adaptowalem ja w ten sposob:"Wyciągnij wtyczkę od przepustnicy, potem podepnij, włącz zapłon na 1 minutę, nic nie dotykaj, oczywiścią wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne i czekaj. Bedzie wtedy słychać dzwięk spod maski, silniczek nastawnika przepustnicy. Jak przestanie nastawnik pracować, to odczekaj jeszcze jakieś 30-40 sekund (będzie słychać cichutkie kliknięcie jakby przekaźnika). Potem wyłącz zapłon i ciesz się zaadaptowaną przepustnicą." Wszystko jest ok, silnik nie gasnie po wcisnieciu sprzegla, czy tez po wrzuceniu na luz (a wczesniej gasl i to dosyc czesto). Silnik pracuje stabilnie, obroty nie faluja (a wczesniej falowaly na lubie czy tez biegu jalowym). Zastanawie mnie tylko czy: 1.obroty po wrzyceniu na lub lub po wcisnieciu sprzegla spadaja powoli - czy to normalne? 2.na luzie mam 1000 stabilnych obrotow - czy to normalne? (wczesniej bylo 900 i falowalo)

Co Wy o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawie mnie tylko czy: 1.obroty po wrzyceniu na lub lub po wcisnieciu sprzegla spadaja powoli - czy to normalne? 2.na luzie mam 1000 stabilnych obrotow - czy to normalne? (wczesniej bylo 900 i falowalo)

Co Wy o tym sadzicie?

ad.1 tak to bardzo prawidłowy objaw

ad.2 na vagu np.grupa 001 na jałowym będzie 960 :wink4: co też jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...