Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana sprężyn na sline, co jeszcze trzeba wymienić??


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem w moim aucie sprężyny zawieszenia na s-line. Przednia sprężyna ma oznaczenie niebieski zielony zielony zielony, a tylna niebieski niebieski niebieski. Po za tym wszystko zostało orginale z zawieszenia 1BA. Przednie zawieszenie siadło około 1,5cm w stosunku do serii a tył tylko 0,5cm. Z tego co wiem to zawieszenie 1BE powinno byc o około 20mm niżej niż 1BA. Czy wraz ze sprężynami trzeba coś jeszcze wymienić żeby ten tył troszke nizej poszedł w dół???

Moje auto to A4 B6 1,9 TDI AWX sedan, sprężyny które założyłem pochoszą podobno dokładnie z takiego samego auta tylko w wersji s-line z zawieszeniem 1BE. czy może ktoś to sprawzić czy sprężyny są odpowiednie do mojego auta?? Z góry dzieki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło spojrzeć wyżej i już byś wiedział :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6b7_oznaczenie_sprezyn_i_amortyzatorow-t66166.0.html

Myslę że -20mm pójdzie w doł jesli wymienisz również amortyzatory

Wszystko fajnie juz to oglądałem. wiem do jakiej kategori wagowej są moje sprężyny tylko nie wiem czy moje auto jest w tej kategorii??

Amortyzatory raczej nie mają wpływu na wysokość zawieszenia auta. To sprężyna utrzmuje auto za danej wysokości a amortyzator tłumi tylko drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło spojrzeć wyżej i już byś wiedział :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6b7_oznaczenie_sprezyn_i_amortyzatorow-t66166.0.html

Myslę że -20mm pójdzie w doł jesli wymienisz również amortyzatory

Wszystko fajnie juz to oglądałem. wiem do jakiej kategori wagowej są moje sprężyny tylko nie wiem czy moje auto jest w tej kategorii??

Amortyzatory raczej nie mają wpływu na wysokość zawieszenia auta. To sprężyna utrzmuje auto za danej wysokości a amortyzator tłumi tylko drgania.

:cool1:

Niestety nie masz racji kolego. Amortyzator decyduje o tym w jakim zakresie moze pracowac sprezyna. Odległość od gornego mocowania sztycy do dolnego kielicha na ktorym opiera sie spręzyna determinuje na jakiej wysokości bedzie jezdzil samochod. Dlatego przy zdejmowaniu sprezyn uzywa sie specjalnych sciagaczy ponieważ spręzyna jest wstępnie scisnięta i wlasnie od tego ile jest ona sciśnięta zalezy wysokość. Są oczywiscie inne parametry jak twardość spręzyn itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość od gornego mocowania sztycy do dolnego kielicha na ktorym opiera sie spręzyna determinuje na jakiej wysokości bedzie jezdzil samochod.

W B6 jest to troszke inaczej sprężyna nie jest na amortyzatorze tylko obok.

Kupiłem komplet tylnych amortyzatorów z zawieszenia 1BE o numerze 8E0 513 033 H. W przyszłym tygodniu je zakładam na auto i zobacze czy będzie troszke niżej, jeśli tak to wymienie też amorki na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość od gornego mocowania sztycy do dolnego kielicha na ktorym opiera sie spręzyna determinuje na jakiej wysokości bedzie jezdzil samochod.

W B6 jest to troszke inaczej sprężyna nie jest na amortyzatorze tylko obok.

Kupiłem komplet tylnych amortyzatorów z zawieszenia 1BE o numerze 8E0 513 033 H. W przyszłym tygodniu je zakładam na auto i zobacze czy będzie troszke niżej, jeśli tak to wymienie też amorki na przodzie.

zwracam honor w takim razie. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj amortyzatory tylne na te z zawieszenia s-line 1BE. Niestety auto nic sie nie obnizyło dalej jest 0,5 cm niżej w porównaniu do zawieszenia 1BA. Czy ktoś ma jeszcze jakis pomysł co może na to wpłytac ze auto po wymianie zwaieszenia na 1BE z tyłu jest tak wysoko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz WR 7 przod i WR 6 tyl, wiec powinno byc idealnie... Jakie masz numery sprezyn z tylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz numery sprezyn z tylu?

A na sprężynach są jeszcze jakieś numery po za kolorowymi kropkami? Bo zabardzo nic tam nie widze :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja założyłem coś takiego

zawiecha s-line od B7 2.0 TDi

7b1adc5baa8dfdad.jpg

numery na przednich amortyzatorach 8E0 413 031DF

na tylnych 8E0 513 035T

a wyszło to tak:

a0684e1c90d45d90.jpg

110aaa3bfb54a7bf.jpg

tylny amorek od s-line'a jest krótszy od 1BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylnych 8E0 513 035T[/b][/font][/font][/color]

tylny amorek od s-line'a jest krótszy od 1BA

Z tyłu mam amoryzator z zawieszenia s-line 1BE o oznaczeniu 8E0 513 033 H, a sprężyny z 3 kropkami niebieskimi więc do mniejszego bciążenia niż twoje więc auto powinno być niżej niż u ciebie a odległożć od ziemi do nadkloa jest 67cm a u ciebie z tego co widze na fotce 65,5cm. Co do przodu to mam 66,4 czyli praktycznie tyle samo co u ciebie.Sprężyny przednie mam identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego antonio ja mam u siebie identyczne amorki 3M i 2M tylko już troszke zajechane i musze wymienić. W serwisie sztuka ok 500zł to są chyba monroe. A czy orientujesz się może czy jest jakiś zamiennik tych amorków w postaci KYB, sachs bądź bilstein?? Bo to na pewno dość twarde amory są i nie chce do sprężyn które mam ( zielona zielona zielona niebieska przód i różowa różowa różowa niebieska tył ) założyć jakiś miękich amorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie orientowałem się czy są jakieś zamienniki ale wydaje mi się że napewno coś da się dopasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...