Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Jak najlepiej wymienić olej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Poniewaz szukalem i nic nie znalazlem na ten temat to mam pytanko :)

Jak najlepiej wymienić olej

1- przez korek spustowy

2- rurka"odkurzaczem" wprowadzana przez bagnet ??

Ostatnio jak bylem u mechanika to wyssal mi przez bagnet olej ( fajna sprawa szybko wydaje mie sie ze dobre rozwiazanie), ale ostatnio koledzy mowili ze lepiej odkrecic korek i czekac az zleci wszystko. Stad moje pytanie tutaj :)

Moze nie ma roznicy, ale chcialbym poznac Wasze zdanie na ten temat

Pzdr

Opublikowano

Witam

Ja raczej preferuję przez korek w misce.

__________________

Pozdrawiam

Rafał

Opublikowano

Więcej syfu spływa spuszczając przez korek, poprostu syf płynie w oleju i wylatuje przez dziurę.

Wysysarka wysysa olej z silnika, ale syf który się osadza na dnie miski

(częściowo spływa przy spuszczaniu przez korek) jest odsysany tylko z okolicy gdzie wchodzi bagnet, a nie z całej miski.

Najlepiej to zrobić tak:

Jak masz filtr z wkładem to odkręcasz pokrywę od wkładu i delikatnie wyjmujesz żeby "odkorkować" i spuścić olej który jest w obudowie wkładu filtra.

A następnie można odkręcić korek wlewowy, żeby łatwiej olej spływał.

Na końcu odkręcić korek spustowy oleju i zlać cały olej (dla upierdliwych, można podnieść przeciwną stronę samochodu niż jest korek na lewarku - zawsze troszkę oleju więcej zleci).

Na końcu skręcamy korek spustowy, zakładamy nowy filtr z nowymi oringami, gdy mamy wszystko skręcone, to zalewamy nowym olejem do poziomu max, zapalamy na chwilę silnik, dosłownie na jakieś 30 - 60 s. Gasimy, odczekujemy chwilę i sprawdzamy poziom oleju (część oleju zasysa nowy filtr) i w razie potrzeby uzupełniamy olej pod max stan.

Mam nadzieje że komuś się przyda. :)

Opublikowano

No tak. Ale czy czasem tam nie ma korka serwisowego?

Może źle kojarzę, ale chyba przy wymianie przez korek trza by też korek zmienić? :mysli:

Skoro tak jest w moim '03, to w '06 chyba też :mysli:

Opublikowano
  • Autor

korek serwisowy czyli trzeba korek zamowic ORI w serwisie przy kazdej wymianie oleju?

Dotarlem do historii serwisowej mego autka w de i tam przy kazdej wymianie oliwy jest wyszczegolniony wlasnie

KOREK MISKI OLEJU ALUMINIOWY N 90813202 koszt wlasnie sprawdzalem na stronie sklep.gajos.com.pl 5,81 PLN

( gwint sie sciera? )

Opublikowano

A ja wymieniam przez odsysanie. Może jednak lepiej będzie przez korek miski olejowej.

Opublikowano

Sorki zapomniałem, trzeba zmienić korek (co rzadko się robi) lub jeśli jest to podkładkę (często są dołączone do filtra razem z oringami)

Opublikowano

No własnie przeważnie to za każdym razem zmienia się podkładkę miedzianą.

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

W jaką stronę odkręca się filtr oleju bo nie chce mi drgnąć. Pomocy

Opublikowano

normalnie w lewo najlepiej kluczem do filtra bo ręką to ciężko, koszt klucza chyba z 8zł w markecie taki łańcuszkowy, łańcuch jak z roweru

Opublikowano

Dzięki za podpowiedź 2 godz. mi zajęło odkręcenie tego filtra oleju

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.