Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wyciek oleju z tiptronica


wlos

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy automat. Rano na podłodze garażu pod korkiem oleju skrzyni biegów jest mała plamka oleju. Z moich obserwacji wynika, że z korka przez noc spada kilka kropli oleju. Mój mechanik mówi żebym się nie przejmował , w skrzyni oleju jest ok. 7 litrów. Nie wiecie czy tam powinna być jakaś uszczelka? Tak myślę, że może podczas wymiany oleju poprzedni właściciel jej może nie założył? Jakoś nie mogę się nie przejmować pomimo tego, że te ubytki nie są duże. Chyba nie powinno tak być? Poprzednio miałem mitsubishi i nigdy nic mi spod samochodu nie kapało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku ze skrzyni nie może wyciekac olej,jeśli parę kropel wycieka przez noc to i w dzień również.Moje zdanie,sprawdź z ktorej śruby dokładnie wycieka i kup uszczelkę w aso koszt minimalny.lepiej dla ciebie jak wyciek będzie pochodził z dużej śruby wtedy nie trzeba będzie spuszczać oleju,co oznacza mniejsze koszta :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie może być żadnych wycieków. Jeżeli leci z korka spustowego to prawdopodobnie jest niedokręcony albo przy odkręcaniu i zakręceniu spowrotem nie założono nowego o- ringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik mówi żebym się nie przejmował , w skrzyni oleju jest ok. 7 litrów.

a co będzie gdy wszystko wykapie??? :gwizdanie:

dobry mechanik :polew:

sprawdź ten korek, może rzeczywiście tylko nie dokręcone lub oring uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...