Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Duże branie oleju silnikowego


pawel26

Rekomendowane odpowiedzi

to u ciebie dopiero jest mega wyciek lub coś pochłania olej

spr. to co koledzy wczesniej wymienili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent w instrukcji obsługi przewiduje że oleju może ubywać około 1 litra na 1000 km :naughty:

Ostatnio w instrukcji nowego Mercedesa CDI czytałem że jest 0,8 na 1000 km :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej, bo nie wiem dokładnie ile mieści się oleju na bagnecie od min do max. :kwasny:

miałem 3/4 na bagnecie i przejechałem 800km i jest na min na bagnecie.

Na jakim jeździsz oleju oraz w jaki sposób i kiedy sprawdzasz jego poziom. Jeżeli nie masz wycieków to coś jest nie tak mam AFN i nie mam takiego zużycia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to ja mam lepiej na bagnecie sucho :) nie wiem ile było bo takie przyjechało ale zobaczymy po zalaniu oliwy z oliwek :) Najdziwniejsze że nawet kontrolka oleju się nie paliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj awdi stała nocek i mam 1-2 mm oleju na bagnecie . Ściągnąłem pokrywę silnika tą klajstikową i niby silnik całkiem git wygląda ale za to chyba pompa paliwa czy coś jest obok w oleju oblepione i piachem. Czy będzie brać olej i któredy wyciekać to zobaczę jak ja zaleję oliwą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej, bo nie wiem dokładnie ile mieści się oleju na bagnecie od min do max. :kwasny:

miałem 3/4 na bagnecie i przejechałem 800km i jest na min na bagnecie.

Na jakim jeździsz oleju oraz w jaki sposób i kiedy sprawdzasz jego poziom. Jeżeli nie masz wycieków to coś jest nie tak mam AFN i nie mam takiego zużycia oleju.

olej to mobil s 10w40, taki prawdopodobnie byl lany bo w bagażniku była butelka po takim i na metce wymiany oleju pod maska tez było napisane mobil s.

Sprawdzam normalnie, na płaskim podłożu, zazwyczaj w tym samym miejscu stoje autem, po ok 8 godzinach stania auta.

Zauważyłem że jest zabrudzony z zewnątrz ten biały "filtr" odmy, jeszcze nie ściągałem bo chyba ma jakies jednorazowe opaski na wężach, również dolna część silnika jest troszkę w oleju, w miejscu w około gdzie bagnet oleju wchodzi w blok ale napewno olej nie kapie na asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opaski nie są jednorazowe podważ je jakimś małym śrubokrętem i je porozpinasz aby zapiąć je ponownie musisz je ściskać kombinerkami lub kleszczami za takie wystające występy i zaciśniesz je ponownie. Na tym oleju nie powinien ci go zużywać w takich ilościach. Mam taki sam silnik, jeżdżę na takim samym oleju i nie dolewam nic od wymiany do wymiany. Myślę że nie można tego też tłumaczyć zapisem w książce który tak naprawdę to zabezpiecza producenta przed reklamacjami. Jeżeli silnik zużywa olej to odpowiedzialne są za to trzy elementy turbina, uszczelniacze na zaworach oraz pierścienie zgarniające. Jeżeli nie masz wycieków to musisz szukać przyczyny w jednym z tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFN 308 000 na budziku. Olej wymieniam co 10 tyś. i po zalaniu na maxa od wymiany do wymiany nie widać jakiejś różnicy w zużyciu na bagnecie. (robię tygodniowo około 500 km)

Jednak był taki czas że auto brało więcej oleju - winna była uszczelka na wale - po wymianie od około pół roku zużycia brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...