Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wymiana oleju w skrzyni biegów


miaudi2606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Chcę wymienić olej w skrzyni. Mam Castrol TAF-X 75W/90 na wymiane. Stary olej juz spuściłem i teraz jestem w kropce bo nie moge znależć korka wlewowego. Mógłby mi ktoś pomóc gdzie on sie znajduje?. Z góry dzięki za pomoc.

ps. Czy jest jakaś miarka ile można go wlać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś gdzieś czytałem, że do skrzyń automatycznych olej wlewa się przez miarke - bagnet, taki sam jak do sprawdzania poziomu oleju w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś gdzieś czytałem, że do skrzyń automatycznych olej wlewa się przez miarke - bagnet, taki sam jak do sprawdzania poziomu oleju w silniku.

dopiero po odpowiedzi Daimos_a zauważyłem, że nie piszesz nic o automacie, nie mam pojęcia co mi się ubzdurało że chodzi ci o automatyczną skrzynie :gwizdanie: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek wlewowy znajduje się z boku skrzyni, a oleju wchodzi 2,25 litra (olej wlewasz do momentu aż zacznie się przelewać z otworu) oczywiście dotyczy to manualnej skrzyni :cool1:

Chodzi mi oczywiście o skrzynie manualną w silniku 1.8T AEB. Po której stronie skrzyni jest ten wlew i gdzie znajduje sie otwór, który pokazuje ze jest już dosyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajduje sie po lewej stronie i jest slabo widoczny najlepiej robic to oczywiscie na kanale . Olej wlewasz tak dlugo az zacznie sie przelewac a wchodzi ok 2.25 l :D (ostatnio uszczelniałem połos u mechanika i wlasnie smial sie ze mnie bo twierdzil ze wchodzi 3l a ja mowie ze specjalisci na forum pisza ze 2.25 i ze tyle wchodzi. Wysmiewał mnie dopóki nie weszlo faktycznie 2,25 wtedy sam zarejestrował sie na forum ) :D KOLEGO sprawa z dolaniem oleju jest naprawde bardzo prosta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...