Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co przez wzmacniacz?


kamil321

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wam, Mam juz sprzęcik w domu:)

Jeszcze tylko zamontowac i hmmm :biggrin:

Zdjęcia tego nie oddają ale na żywo to wygląda normalnie bosko :lol:

Subwoofer do bagaznika wejdzie tylko przez tylne siedzenie (chodz i tak bedzie cięzko)

Co o tym myslicie?

Radio - SONY CDX-GT500S (4x52W):

DSC03469.jpg

Subwoofer - STRAIGHT'IN (RMS - 500W):

DSC03422.jpg

Wzmacniacz - JBL GTO 75.4:

DSC03436.jpg

Głosniki Tył - JBL T595 LIMITED (RMS - 150W):

DSC03450.jpg

Głosniki Przód - ALPINE SXS-1357 (RMS - 50W)

DSC03447.jpg

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczera opinia bez zadnej zlosliwosci czy cos, po prostu swego czasu troche sie tym interesowalem i :

Radio - Sony to pomylka w samochodach maja naprawde slabe radia w porownaniu do Clariona czy Alpine i w tym kierunku bym udezal a te 4x52 to miedzy bajki wlozyc mozna podobnie zreszta jak 4x40 itp tak naprawde jedne z najlepszych radi Nakamichi ( nie iwem czy dobrze nazwe napisalem ) dochodza do 4x15w i to jest naprawde sporo jak na radio.

Wzmacniacz - calkiem si ale co chcesz nim napedzac ?? Tzn. ten typ wzmaka nadaje sie na glosniki i to najlepiej jak bys zmostkowal i tylko na przod go dal, natomiast jest kompletnie za slaby jesli chcesz nim obslozyc np zestaw przedni i tube ( nie bedzie grala po prostu ).

Glosniki - generlanie nie wkladalbym ani tych Jbl ani tych alpine tylko sprzedal oba i kupil jeden konkretny zestaw do przodu ( moze byc JBL (Infiniti) czy alpine tylko wyzsza polka ) tylem sie wcale nie przejmowal.

Tuba - sorry ale cos takiego z tym plastikiem tylko dobrze wyglada glosnik wysokotonowy najlepiej kupic osobno i dac komus ( lub jak masz zdolnosci manualne zrobic samemu ) do zrobienia obudowe z MDF pod pojemnosc zgodna z tym co glosnik potrafi ( pozatym jak sluchasz szybkiej muzy Techno itp. to basreflex tylko psuje dzwiek i powoduje ze skrzynka jest duza tam sie lepiej sprawdza zamknieta skrzynka z szybkim ick bassem ).

Nie powinno grac zle to co masz ale sadze ( nie obraz sie to tylko moje zdanie )ze za te pieniadze mozna by lepiej ( jakbys troche poszukal ), choc i tak pewnie bedziesz zadowolony po seryjnym naglosnieniu. Oby pieknie gralo Hej !

Ps. Drzwi wytlumiles ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Siedzę trochę w CA i te klocki co przedstawiłeś może i są dobre same w sobie ale jako zestaw to troche nie bardzo. W kazdym aucie budując system CA kierujemy scenę muzki na kierowce. Więc te głośniki w półkę i do tego sub w bagażniku to pomyłka. Scena przeniesie Ci się na tylnie siedzenia, i do tego sub będzie zakucał te głośniki(wiedz żę zrobi on takie ciśnienie w bagażniku że nie pozwoli im ładnie grać).Głośniczki na system przedni bardzo fajne dobre wytłumienie drzwi i będziesz się z nich cieszył. Nie wiem jak ty masz zamiar to podłanczać ale spróbował bym zmostkować 2 kanały tego wzmaka na suba i dwa zostawił dla przodu, z tyłu bym zrezygnował. Ale i tak nie wykorzystasz tego suba w pełni piszesz że ma 500 WATT RMS to żebyś go mógł ujażmić to potrzebujesz wzmaka który ma przynajmniej podobną moc w mostu a nie 150 WATT rms jak ten JBL.

Ogólnie ten systemik może i będzie Cię cieszyć ale....... :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jest źle :lol: tylko zrezygnuj z tych tyłów naprawdę bez nich będzie dobrze. WIęcej głośników wcale nie znaczy lepiej :twisted:. Zobaczysz że bez nich w pólce i tak będzie grało oks. A jeśli wtedy nie będzie Ci odpowiadać to je sobie wrzucisz pozdrawiam :a4fan:

[ Dodano: 15-04-2007, 21:51 ]

Ahaś ten wzmak co masz to może mocowwo nie jest badzior ale jakośc ma pierwsza klasa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ja jestem super zadowolony po podlaczeniu tylnich glosniczkow w drzwiach ( avant ) bez wzmacniaczy,subow... na samym pioneerku deh-p55bt, jedyne co musialem tylko zrobic to poprowadzic nowe kablelki bezposrednio do odtwarzacza. :)

a co do sony... mialem 1 dosc wysoki model i wcale nie bylo sie czym cieszyc :bicz:

ale glosniki JBL jak dla mnie sa dobre, sam uzywam 16'' tej firmy z tylu i graja przyzwoicie.

i te alpine na przod... chcialbym uslyszec jak graja :biggrin: bo technicznie podobne do moich magnatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :biggrin:

Ja przez wzmacniacz chciałem podpiąc subwoofer (zmostkowac 2 kanały) i tylne głosniki po jednym kanale. Czy lepiej zamiast tylnych przez wzmaka podpiąc przednie??

Bardzo chce i musze tylne głosniki założyc bo jednak one Mnie chyba najdrozej kosztowały i szkoda zeby lezały w domu, prawda?

A kupic napewno nikt tu u Mnie takich nie kupi, tu jak kupują to jakies SOMY (nie sony) za 50zł. i gra :lol:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli już tak bardzo chcesz je podłączać to podłącz je pod wzmaka dadzą lepszy efekt a przód pod radio bo są słabsze więc radio powinno sobie z nimi poradzić. Tylko jak bedziesz podłączać te w pólce, przetestuj je bez podłączania innych głośników sprawdź jak grają. Jeśli bass będzie słaby zamień na jednym z nich + z - to powinno pomóc pozdrawiam :a4fan: .

ps. pamiętaj o porządnych kabelkach do wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przednie drzwi masz już wygłuszone :biggrin: ?. Bo jak nie to słabo to widzę. Z przodu nie będziesz miał prawie w ogóle basu. Rezonans będzie od tego momentu Twoim przyjacielem :smile: . Zacznij od wytłumienia drzwi, zamontuj POPRAWNIE przednie głosniki (najlepiej jakbyś dorobił dystanse z MDF, jest trochę roboty, też to przerabiałem). Nie montuj głośników do tapicerki, zresztą i tak nie wejdą - oryginalnie są o średnicy ok. 11,5cm. I po wygłuszeniu dopiero zacznij zabawę z podłączaniem radia i wzmaka. Tylne głośniki sobie daruj, szkoda zachodu i roboty. Wstaw tą skrzynię do bagażnika i będziesz zadowolony (na 99% :lol: ). Pozdrawiam i czekam na wrażenia z odsłuchu :a4fan: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak kolego forest ale Kamil uparł się na te głośniki z tyłu i raczej dużo lepszym rozwiązaniem jest podłączyć głośniki pod wzmaka które mają 150 WATT RMS niz te co mają 50WATT. Poczekamy troche po pewnym czasie napewno się skłoni do lepszego przodu hehe :twisted: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sugerować się mocą. Po co mu z tyłu głośniki, nawet niech będą 300W, przecież od tego jest skrzynia. Jak wygłuszy przód to te 50W lepiej mu zagrają niż cały tył. Podłączysz wzmak pod tył i suba i przodu w ogóle nie będzie słychać. Bo Ci tył wszystko zagłuszy. Jeszcze na takim radyjku. Po co wyważać otwarte drzwi? Wiadomo jaki jest trend w montażu CA to po co kombinować, skoro i tak wszyscy Ci powiedzą, że głośniki z tyłu są pase i o dobrych paru lat nie stosuje się takiego rozwiązania. Niech się umówi w jakimś zakładzie CA, że odda tylne głośniki w zamian za wygłuszenie przednich drzwi. I będzie OK. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak kolego forest ale Kamil uparł się na te głośniki z tyłu i raczej dużo lepszym rozwiązaniem jest podłączyć głośniki pod wzmaka które mają 150 WATT RMS niz te co mają 50WATT. Poczekamy troche po pewnym czasie napewno się skłoni do lepszego przodu hehe :twisted: pozdrawiam

Kolega FOREST ma akurat rację, więc nie warto kombinować i ulegać modzie (tysiąców watt) porządnie zrobiony przód zrobi robote..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartass_1 akurat wie o czym mówi. Zobacz sprzęt w jego aucie to zobaczysz o czym mówię. Można powiedzieć, że jest to jeden z niewielu ludzi na tym forum, który ma bardzo duże pojęcie na temat CA. I śmieszą mnie trochę wypowiedzi w stylu: mam oryginalne głośniki i oryginalny subwoofer i gra cudownie. Ja też coś takiego mam i większej kupy nie słyszałem. No jeszcze Octavia I w standarcie ma podobną qpę :biggrin: . A że w A4 trudno zrobić dobry przód bez większego rzeźbienia to większość zadowala się zamontowaniem "lepszego" radia wg zasady "im więcej światełek tym lepiej". I trudno się później dziwić, że to nie gra tak jak powinno. Podstawa to dobry przód. Nawet bez skrzyni z tyłu zagra lepiej niż fabryczny zestaw. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, sorki ze podlaczam sie pod ten temat ale wydajecie sie tutaj byc najlepszymi specami. czy da sie w ogole poprawic przod samymi glosnikami. czy jest jakas mozliwosc podmiany fabrycznych na inne ale chce zostawic drzzwi w oryginalnym stanie. jak mozna wygluszyc drzwi ile to kosztuje czy mozna to zrobic samemu. gdzies kolo suba tez mi cos brzeczy tam pewnie tez nalezy wygluszyc. juz doczytalem ze tylem nie ma sie co zbytnio podniecac. ja mam glosniki w drzwiach tylko A4 avant 1996. radio auraCD z seata bylo tansze niz concerty o polowe i dopasowalem je do otworu idealnie bez zadnych zaslepek. jest tylko odrobine szersze ale boczki w radiu latwo sie docina. ok to moze tyle bo nudze

pozdrawiam

pustej drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnym specem nie jestem :wink: . Tylko wiem mniej więcej na czym to polega. Co do przodu to zależy jakie masz wymagania. Bo trzynastki w przednich drzwiach to jest wersja minimalistyczna. Żeby usłyszeć bas, oprócz wygłuszenia muszą to być dobre albo bardzo dobre przetworniki. Zakres cenowy dobrych zaczyna się w okolicach 1kpln. Z reguły są to najwyższe modele danego producenta. Tylko, ze efekt nie będzie taki dobry jakbyś zastosował panele drzwiowe, co wiąże się z przeróbką tapicerki, i zamontował 16''. Tutaj dobrze zagrają już tańsze konstrukcje, np. odseparowany Hertz albo Powerbass w okolicach 500 zł. Wygłuszenie drzwi w zakładzie kosztuje przynajmniej 400 zł za komplet (przód), poniżej tej kwoty może nie być zadowalająco. Górny pułap to coś koło 1kpln. Ale na początek nie ma co przesadzać. Dorobienie paneli wraz z montażem i wygłuszeniem to wydatek rzędu 1kpln. Plus głośniki=1500zł. Wersja minimalistyczna oczywiście. A za dobre 13'' koło tysiąca. Jak myślisz poważnie nad Car Audio to wersja z 16'' jest zdecydowanie lepsza. Wygłuszyć można oczywiście samemu, ale dobrze wygłuszyć nie jest już tak łatwo. Sam to kiedyś przerabiałem i nie wyszło tak jak trzeba. Fachowiec z reguły wie co z czym i zrobi to lepiej. Za materiał zapłacisz ok. 150zł. Dobry przód to podstawa systemu. Lepiej kupić gorsze radio i zaoszczędzone pieniądze zainwestować w przód. Pogadaj z Bartassem, on się na tym zna. Albo poszukaj jego postów na forum, dużo o tym pisał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...