Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Kąt wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanie czy muszę przestawiać kat wtrysku bo jest troszkę inny zamieszczam log BS z grupy 0000 proszę o rade

94497807.th.jpg

Opublikowano

No wypadało by go "popchnac" co by furka zimą dobrze odpalała :wink4:

Opublikowano

A tak zapytam czy kat wyprzedzenia zaplonu ma cos do przyspieszania/spalania?? Bo wydaje mnie sie ze tak, a wszedzie tylko sie pisze o odpalaniu na zimno...

Opublikowano
  • Autor

Witam też chciałbym wiedzieć czy taki kąt wtrysku co mam to może być przyczyną większego spalania

Opublikowano

można to i tak zinterpretować, zbyt późny kąt wyprzedzenia wtrysku powoduje podanie dawki paliwa w nieodpowiednim momencie do komór spalania co powoduje dopalanie ropki w wydechu a tym samym większe dymienie a silnik nie osiąga optymalnej mocy i paliwo nie jest optymalnie wykorzystane.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wczoraj został przestawiony w moim afn kąt wtrysku. W grupie BS vag pokazywał wartości ~22, silnik chodził grubo (niektórzy pytali się czy to nie v6 :blink:) i nigdy nie mogłem odpalić od dotyku. Po przestawieniu kąt oscyluje w wartościach 49-51 (tyleże skacze od ~42 do ~56) i teraz żeby zapalić muszę kręcić kilka sekund... Silnik nie chodzi już tak grubo i ponadto ruszając np. ze zskrzyżowania ma się wrażenie że silnik chce zgasnąc. Ostatnio wymieniane miałem wtryski (używki) i szklanki. Pompa niby sprawna.

Co może taki stan rzeczy powodować??? Ostatnio wkurza mnie strasznie ten samochod :thumbdown:

Opublikowano

Mając stateczny kąt wtrysku w zakresie i nawet torche poza górną i dolną granicą to kąt wtrysku podczas jazdy i tak będzie prawidłowy, dla czego dla tego że regulator kąta wtrysku i tak ustawi go tak jak wymaga tego mapa, byle tylko nie zabrakło mu skoku regulacji....Co innego tyczy się kąta dynamicznego jeśli ten nie jest w zakresie możemy spodziewać się wzrostu spalania i nie odpowiedniej pracy silnika w poszczególnych warunkach.

Wczoraj został przestawiony w moim afn kąt wtrysku. W grupie BS vag pokazywał wartości ~22, silnik chodził grubo (niektórzy pytali się czy to nie v6 :blink:) i nigdy nie mogłem odpalić od dotyku. Po przestawieniu kąt oscyluje w wartościach 49-51 (tyleże skacze od ~42 do ~56) i teraz żeby zapalić muszę kręcić kilka sekund... Silnik nie chodzi już tak grubo i ponadto ruszając np. ze zskrzyżowania ma się wrażenie że silnik chce zgasnąc. Ostatnio wymieniane miałem wtryski (używki) i szklanki. Pompa niby sprawna.

Co może taki stan rzeczy powodować??? Ostatnio wkurza mnie strasznie ten samochod :thumbdown:

Sprawdź w 04 grupie jakie masz nastawy, najlepiej zrób logi dynamiczne i statyczne w BS. Dodatkowo sprawdź w grupie 01 dawkę paliwa na nastawniku. Co do odpalanie z pewnością sytuacje poprawiło by zmienienie ustawień dawki startowej.
Opublikowano

Jak chcesz wiedzieć czy Twój N108 chodzi prawidłowo zrób logi dyanamiczne grupy 04.

Opublikowano

Grupa004

statyczne BS:

grupa004s.jpg

dynamiczne:

grupa004d.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.