Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Straszny stukot i brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam! wczoraj mialem nie milom niespodzianke w trasie z moja a4 :confused4: otoz z niewiadomej przyczyny silnik nagle stracil moc, praktycznie samochod turlal sie tylko po drodze ok 80km/h bez gazu na kazdym biegu musialem radzic sobie z przyspieszaniem dobrze ze byla to droga expresowa , samochod mial wymieniany rozrzad tydzien temu wiec podejrzewam tego wspanialego mechanika o utrate mocy ale moze ktos ma jakies inne podejrzenia dolaczam filmik na youtube

Opublikowano

ciekawe czy nie przeskoczył rozrząd :shocked:

Opublikowano

pewnie zle dokrecil napinacz, ja bym nie jechal ani km.... :cool1: pozostaje laweta i... nadzieja :disgust:

kazde uruchomienie silnika moze pogorszyc sprawe, do jego smierci wlacznie :cool1:

Opublikowano

Gdyby rozrząd przeskoczył auto by nie paliło, od razu pokazało by błąd czujnika wałka rozrządu.

Coś musi być luźne, ale coś się urwało.

Zdejmij osłonę rozrządu i sprawdź czy pasek jest mocno naciągnięty, czy może luźny.

Opublikowano

Laweta i do mechanika. Ja byn nie ryzykowal nawet wlaczenia kluczyka :confused4:

Opublikowano

Z tego co zrozumiałem to jechałeś dalej,chociaż silnik stracił moc :mysli: to był błąd ,wydaje mi się ,że mogłeś narobić już wiele szkód w silniku ,a naprawa pociągnie za sobą poważne koszty ;(

Opublikowano

Gdyby rozrząd przeskoczył auto by nie paliło, od razu pokazało by błąd czujnika wałka rozrządu.

niekoniecznie

Opublikowano

Wyglada mi to na przestawiony rozrząd o 1 zab, moze o dwa. Mi kiedys mechanik źle zalozyl rozrząd o jeden ząb był przestawiony i objawy były podobne - brak mocy, głośna praca. Był to silnik AFN. Po przestawieniu wszystko wrociło do normy. Wyglada na to, że poprostu przeskoczył ci rozrząd...

Opublikowano

w razie uszkodzeń pociągnął bym mechanika do odpowiedzialności :gwizdanie:

Opublikowano

w razie uszkodzeń pociągnął bym mechanika do odpowiedzialności :gwizdanie:

jak najbardziej, jeszcze za lawetę musiałby zapłacić

Opublikowano
  • Autor

akurat tak sie stalo ze jestem w szwecji 200km od promu i jeszcze 200 w polsce do mechanika ! niezle by musial zaplacic za lawetke

problem mam niemaly bo naprawa tutaj wiaze sie z niezlymi kosztami

Opublikowano

Zebys mial kogos kumatego tam... Podejrzewam, że wystarczy zdjąć oslone rozrządu i poluzować napinacz i przestawic. Troche ciasno ale da sie bez demontarzu przodu - przynajmniej tak bylo w b5.

Opublikowano

Zebys mial kogos kumatego tam... Podejrzewam, że wystarczy zdjąć oslone rozrządu i poluzować napinacz i przestawic. Troche ciasno ale da sie bez demontarzu przodu - przynajmniej tak bylo w b5.

Ale te zabiegi to proponuję naprawdę komuś kumatemu bo inaczej będzie jeszcze gorzej.

W B5 da się to zrobić bez ściągania pasa przedniego, ale nie przy wszystkich silnikach

Opublikowano

Zebys mial kogos kumatego tam... Podejrzewam, że wystarczy zdjąć oslone rozrządu i poluzować napinacz i przestawic. Troche ciasno ale da sie bez demontarzu przodu - przynajmniej tak bylo w b5.

Zebys mial kogos kumatego tam... Podejrzewam, że wystarczy zdjąć oslone rozrządu i poluzować napinacz i przestawic. Troche ciasno ale da sie bez demontarzu przodu - przynajmniej tak bylo w b5.

Ale te zabiegi to proponuję naprawdę komuś kumatemu bo inaczej będzie jeszcze gorzej.

W B5 da się to zrobić bez ściągania pasa przedniego, ale nie przy wszystkich silnikach

Moze niech to najpierw sprawdzi przyczyne awarii, zanim straci gwarancje(jesli takowa byla) :cool1: Zalecam powsciagliwosc, bo w takim przypadku mozna wiecej stracic.

Opublikowano
  • Autor

gwarancja jest ale ze jestem tak daleko to mechanik sam wzdycha i nie wie co robic wysyla mnie do jakiegos warsztatu zeby stwierdzili czy to napewno wina rozrzadu czy moze cos innego

Opublikowano

Zebys mial kogos kumatego tam... Podejrzewam, że wystarczy zdjąć oslone rozrządu i poluzować napinacz i przestawic. Troche ciasno ale da sie bez demontarzu przodu - przynajmniej tak bylo w b5.

raczej bedzie problem, zeby prawidlowo ustawic rozrzad nalezy zalozyc blokady. bez odsuniecia przodu ani rusz.[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2009, 16:48_________________________________________________

gwarancja jest ale ze jestem tak daleko to mechanik sam wzdycha i nie wie co robic wysyla mnie do jakiegos warsztatu zeby stwierdzili czy to napewno wina rozrzadu czy moze cos innego

niech mechanik wypisze oswiadczenie, ze pokrywa wszelkie koszty zwiazane z naprawa z pieczatka zakladu. przesle faxem, podrzuci oryginal rodzinie. w wtedy dzialaj w szwecji.

Opublikowano
  • Autor

dzisiaj przyjechal do szwecji znajomy mojego wojka ktory podobno swietnie zna sie na diselach i na jego ucho to rozrzad jest ustawiony dobrze tylko cos sie stalo z jednym zaworem ssacym ze nie domyka pasek tez jest naciagniety tak ze nie przeskoczy a reszte sie dowiemy jak rozkrecimy prawdopodobnie auto pojedzie w nastepnym tygodniu do polski.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.