Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z silnikiem (rzęgotanie i świecąca turbina)


Kędzior

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupilem audi a4 avant b5 z 96r 1,8turbo mtm, auto niemialo wogole mocy i bardzo dymilo, pozatym przy obrotach ok2,5tys slychach klekotanie strasznie dziwny rzegot, wymienilismy turbine na uzywana, wzrosla moc i mozna juz bylo nia przyspieszac i przestala kopcic, jednak przy przejechaniu 40km i otwarciu maski zauwazylem ze turbina jest rozgrzana do czerwonosci prawie tak jak by byla palona w piecu hutniczym, auto scholowalem bo balem sie nia dalej jechac. czy to tak ma byc? silnik ma optymalna temperature 90 C i jej nieprzekracza, wiec niewiem czy to tak ma byc? i martwi mnie rowniez to rzegotanie przy wyzszych obrotach;/ mial ktos podobne problemy, slyszal cos na ten temat lub wie co to moze byc? czekam na wasze odpowiedzi pozdrawiam

* uzupełnij proszę w profilu symbol silnika - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szukaj: bylo wiele razy o rozgrzanej do czerwonosci turbinie :hi:

http://www.a4-klub.pl/smf/instalacja_gazu_w_18t_i_swiecaca_turbina-t42247.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie, ze kupiles samochod ktory tak bardzo "niedomaga" :gwizdanie:

Tak czy inaczej, trzeba sobie teraz radzic! Turbo uzywane ale regenerowane? Czy wymontowane z samochodu o przebiegu x i wlozone do Twojego?

Turbo Ci swieci prawdopodobnie dlatego, ze masz zatkany katalizator i spaliny sa przytrzymywane przez kolektor/turbo przez co moga oddac cieplo. Mam nadzieje, ze nie wylaczyles samochodu jak turbo bylo tak bardzo rozgrzane? Treba poczekac, az wystygnie!

Wywal kata - lub chociaz same wnetrznosci i turbo przestanie swiecic a samochod dozyje!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze dalem za nia dobra cene wiec dlatego sie skusilem, ale mniejsza z tym. zanim ja zgasilem to troche pochodzila, turbo wyjete z innego auta i wsadzone do mojego, a powiesz cos na temat tego rzegotania? co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slychach klekotanie strasznie dziwny rzegot

Troszke zbyt ogolnie...

Klekotanie wskazuje na zawory, rzegotanie na turbo, rozsypany katalizator, lancuch, napinacze, czyli prawie wszystko co sie kreci i trze o inne elementy. Musisz posluchac dokladniej skad sie wydobywa dzwiek. Czy na zminym/ goracym itd itp.

Kiedy zmieniales olej i na jakim aktualnie jezdzisz / jaki byl zalany wczesniej, jaki samochodzik ma przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewazne czy zimny czy cieply przy 2,5tys rzegocze bardziej jest to rzegotanie niz klekot, dzwiek mi sie wydaje ze to jak by z lewej strony silnika za turbo czyli moze by to byl katalizator tak jak piszesz? ale dokladnie niewiem czy to dokladnie stad,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym chial zalozyc do niej gaz to i tak musial bym wycinac katalizator? bo cos mi sie tutaj w oczy rzucilo, jutro ja daje do mechanika i niech wycina, moze jakies szczegoly co mam powiedziec mechanikowi dokladnie co ma zrobic byscie mi dali?:P jak mam sprawdzic oznaczenie silnika i ile ona ma kucykow? i wiecie moze cos wiecej na temat a4 mtm? to jakis mocniejszy silnik czy raczej tylko wyposazenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom w ksiazce serwisowej znalazlem taka nalepke tylko jestem ciekaw czy ten mtm to tylko jakas zwykla przylepka dla bajeru czy ten silniczek rzeczywiscie jest mocniejszy, podobno powinien miec 180HP i niby jest to podniesione jakims chipem ale czy to prawda i jak to sprawdzic to niewiem, najwazniejsze to zeby sie turbina niegrzala i zeby przestal rzegotac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym katalizatorem to koles powiedzial ze go wyjmnie i wybebeszy zeby byl czysty w srodku i to zamontujemy myslicie ze bedze dobrze? czy w inny sposob zeby to zrobil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech wspawa tam rurkę 2.5cala poczytaj na forum jest dużo o tym !!! :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nic niebylo ruszane przy katalizatorze, przed chwila odbylem jazde, przejechalem ok 20km dajac jej ostro w palnik (przynajmniej ostro dlamnie) krecilem ja do 4tys i zmiana biegu, predkosc 130-150km/h na swiatlach zrywy, i stanalem zobaczyc co sie dzieje, wiec cala turbina byla czerwona jak by w piecu kuta, i nawet byl czerwony kolektor, postalem z 5min i pochodzila sobie na wolnych obrotach i ochlodzila sie bo juz niebyla tak czerwona, wyruszylem dalej przejechalem dalej z 10km tak z kreceniem do 4tys i predkoscia 120km/h i stanalem zobaczyc jak ona wyglada, byla czerwona tym razem tylko turbina, pojechalem dalej znowu podobny dystans tym razem juz niebyla tak wysoko krecona przy zmianie biegow i predkosc do 120km/h i byla tylko miejscami czerwona jak sprawdzilem. czy to tak ma byc? boje sie zeby cos niestrzelilo lub zeby auto mi niesplonelo, nigdy niemialem doczynienia z takim silnikiem wiec niemam pojecia czy to wszystko jest jak nalezy. wiec niemam pojecia co robic?;/

dodam ze slychac to rzegotanie tylko przy 2,5tys obrotow i przy lekko ponad 4tys, a wysluchac tego dokladnie gdzie to rzegota niemoge;/

jutro podjade na serwis na magro i moze niech ja podepna pod komputer czy niema jakichs bledow i niech ja obsluchaja moze skad to dochodzi , tylko niewiem ile by taka przyjemnosc mnie wyniosla;/

i co sadzicie na to co napisalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz napisalem co o tym sadze.... masz najprawdopodobniej zapchany katalizator. Turbo sie grzeje podczas palowania, ale nie tak bardzo jak to tutaj opisujesz. Jak ja swojego przegonilem ( mialem wczesniej 1.8T ) to turbo bylo delikatnie czerwone, ale tylko w nocy bylo to widac i tak jakby "w srodku " turbiny.

Kata nie musisz wywalac, jezeli nie bedziesz zakladal gazu to mozesz go nawet na nowy wymienic. Tylko koszt bedzie troche inny :gwizdanie:

Jak chcesz sie pozbyc katalizatora to najlepiej wstawic w jego miejsce rurke 2,5" ( taka srednica jak reszta wydechu ) tylko sonda lambda musi zostac w tym samym miejscu. Sa cale eseje na forum jak to zrobic. Pozostawienie pustej puszki moze byc brzemienne w skutkach, nie wspominajac o dzwieku silnika - zmieni sie na minus.

Jezeli chodzi o mtm to oni raczej samym softem nie modyfikuja samochodu tylko juz calkiem mocno mieszaja. Przede wszystkim, tak jak kolega sugerowal sprawdz, czy nie jest to tylko zwykla naklejka jakich duzo w sprzedazy. Jak doprowadzisz samochod do porzadku to pojedz na hamownie i bedziesz wszytko wiedzial.

Jezeli turbo grzeje sie tak bardzo jak to opisujesz to nie uzywalbym na Twoim miejscu samochodu dopoki nie usuniesz awarii

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podepna na serwisie komputer to moga wyczaic co jest nietak? bede chcial wstawic gaz tylko to dopiero wtedy jak ja doprowadze do porzadku:P

nom to ja zasugerowalem ze to moze byc tylko zwykla nalepa z tym mtm, ale gdzies czytalem ze byly puszczane mtm na chipach z moca 180HP, wiec moze akurat sie trafila hehe jak doprowadze autko do porzadku to pochwale sie jak wyglada:)

pozatym pasowalo by zmienic jej olej i filtry, moze akurat tez po tym by sie tak niegrzala ta turbina? niewiem co to jest za olej teraz ale z tego co wiem to pasowalo by go wymienic, mobil polsyntetyk? czy cos moze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gaz to wstawiaj rure 2,5" zamiast kata ( poszukaj na forum - sa 3 rozne sposoby opisane )

Nie napisales jaki przebieg ma auto, dobrze byloby dowiedziec sie, jaki jest aktualnie olej zalany.

Powinienes wymienic wszyskie plyny, oleje ( skrzynia tez ) + serwis klimy i rozrzad. Z tego co widze, nie znasz dokladnie historii samochodu wiec warto postawic gruba kreske i taka historie utworzyc :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

historie znam mniej wiecej ale czy prawdziwa to niewiem, auto ma przejechane nieduzo ponad 130tys km, ostatni wpis w ksiazke ma przy 120tys i auto stalo 4lata niejezdzone ale ile w tym prawdy to niewiem, ze swojej strony moge powiedziec ze auto z wygladu jest dla mnie przepiekne w srodku czuc nawet lekki przyjemny zapach skory autko jak z salonu. niestety niepisze jaki olej byl wlewany lub poprostu niewiem gdzie to pisze:P [br]Dopisany: 26 Czerwiec 2009, 01:03_________________________________________________moze jeszcze sie ktos wypowie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak widać nie wszystko złoto co się świeci.Podajesz ogólnikowe informacje i nie czytasz literatury,którą proponują Ci koledzy.

Niewiele robisz z tego o czym piszą koledzy. Zapewne czekasz na jakąś wspaniałą diagnozę, której nie będzie.

Koledzy z Forum to nie wróżki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...