Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Jakie wzmacniacze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

A więc zdecydowałem się na wymianę sprzętu z:

głośniki przód- PowerBass ES-5Cv.2 Evolution

Subwoofer- MAGNAT STREETRACER 3000 XXL + wzmacniacz- Carpower 602 450Wmax 225Wrms

Na :

POWERBASS ES6-C

Powerbass S12P Bass Box (BR)

Magnetofonu nie wymieniam Alpine 9812RB

No i tu pojawia się pytanie czy kupić jeden wzmacniacz do suba i głośniczków, czy dwa osobno.

Bo czym więcej czytam jakie wzmaki to tym większy mam problem.

Doradźcie ludzie dobrej woli co do czego dopasować.Mogę wydać 1000 a 1200max na wzmaka(i)

muza przeważnie wszystko, ale w większości techno nie za szybkie.

z góry dzięki i pozdrawiam

Opublikowano

Magnetofonu nie wymieniam Alpine 9812RB

Chlopie jaki magnetofon :polew: Odtwarzacz sie to nazywa :wink4:

Tak na powaznie, zawsze to lepsze zasilanie osobna dla suba i osobne dla glosnikow, czyli musisz jakis monoblok + wzmak 4-ro kanalowy kupic.

Opublikowano
  • Autor

hehe tak mi się jakoś napisało, no właśnie tak myślałem nad

CARPOWER POWER-4/400 WZMACNIACZ 4x160W 2x320W RMS

CARPOWER POWER-4/600 WZMACNIACZ 4x250W 1x500W RMS

i podłączyć pod jednym, lub dwa µ-DIMENSION GLOW 2075 V.2

Ale nie wiem czy dobrze kąbinuje.

Opublikowano

hehe tak mi się jakoś napisało, no właśnie tak myślałem nad

CARPOWER POWER-4/400 WZMACNIACZ 4x160W 2x320W RMS

CARPOWER POWER-4/600 WZMACNIACZ 4x250W 1x500W RMS

i podłączyć pod jednym, lub dwa µ-DIMENSION GLOW 2075 V.2

Ale nie wiem czy dobrze kąbinuje.

Nie no po co dwa 4-ro kanalowe?

Jeden ci wystarczy a pod suba monobloka lub 2 kanaloiwego szukaj.

4-ro kanalowego nie zmostkujesz na jeden kanal wiec to (CARPOWER POWER-4/600 WZMACNIACZ 4x250W 1x500W RMS) chyba blad w druku/pisowni

Opublikowano
  • Autor

Faktycznie niedopatrzenie

czyli monoblok pod suba i pod głośniczki dwu lub cztero kanałowy, tylko teraz co jakiej firmy, bo jest tego mnogo. :embarrassed:

Opublikowano

A co z tylnymi glosnikami? zostana seryjne?

Opublikowano
  • Autor

Te trzynastki co mam jeszcze chwilowo z przodu, to dam na tył pod same radyjko

Opublikowano

To w takim razie jak tylne beda zasilane z radia to wystarczy ci jeden wzmak 4-ro kanalowy. Te 2 przednie kanaly na przod i dwa tylne zmostkujesz na suba.

Opublikowano
  • Autor

Czyli dobrze myślałem jeśli pod jeden wzmacniacz, wybierając któregoś z tych wyżej wymienionych np. Carpower

tylko pytanie czy carpower czy cosik innego ;(

Opublikowano

Czyli dobrze myślałem jeśli pod jeden wzmacniacz, wybierając któregoś z tych wyżej wymienionych np. Carpower

tylko pytanie czy carpower czy cosik innego ;(

W sumie dobrze myslales ale nie podzieliles sie z nami ze wszystkimi szczegolami (co,jak,gdzie) :wink4: stad to zamieszanie.

Tak na szybko znalazlem cos takiego http://allegro.pl/item660827642_mac_audio_fearless_4000d_gigantyczna_nowosc.html

Jest troche tanszy i niczym nie ustepuje Carpower, powiedzialbym nawet, ze jest lepszy.

Opublikowano
  • Autor

No ci powiem cena dobra, parametry też niczym sobie, a i z wyglądu niczym sobie

tylko przy tych parametrach

Moc MAX przy 4 Ohm: 4 x 300W lub 2 x 900W

Moc MAX przy 2 Ohm: 4 x 400W

Moc RMS przy 2 Ohm: 4 X 200w

Moc RMS przy 4 Ohm: 4 x 150W lub 2 x 400W

nie wiem czy dobrze myślę, przód by miał 2x150rms, a sub 1x300rms

jak by tak było to super

Opublikowano

No ci powiem cena dobra, parametry też niczym sobie, a i z wyglądu niczym sobie

tylko przy tych parametrach

Moc MAX przy 4 Ohm: 4 x 300W lub 2 x 900W

Moc MAX przy 2 Ohm: 4 x 400W

Moc RMS przy 2 Ohm: 4 X 200w

Moc RMS przy 4 Ohm: 4 x 150W lub 2 x 400W

nie wiem czy dobrze myślę, przód by miał 2x150rms, a sub 1x300rms

jak by tak było to super

Moc RMS przy 4 Ohm: 4 x 150W lub 2 x 400W

Z czego wynika, ze przod kazdy z dwoch kanalow ma 150W RMS na 4 Ohm a sub ma 400W RMS w mostku na 4 Ohm.

Opublikowano
  • Autor

Yhy to jeszcze lepiej

Tak więc wielkie dzięki Muskel1, :good:

Ale jeszcze wstrzymam się z kupnem, zobaczę jak inni forumowicze się wypowiedzą,

o ile się wypowiedzą, bo kupie a mi tu zaczną narzekać na wzmaka :kox:

Opublikowano

ja rowniez uwazam ze ten Mac jest spoko... kumel ma z tej samej serii monoblocka MAC AUDIO FEARLESS 1000D ... uwazam ze dosyc udana seria :) [br]Dopisany: 25 Czerwiec 2009, 22:24_________________________________________________fiszmenbrzeg: Pamietaj o dobrym okablowaniu :)

Opublikowano
  • Autor

Kable wymieniałem z oryginalnych na 25mm na głośniki, tylko chinch chyba jeszcze wymienię bo dostałem z kompletem jak suba kiedyś kupiłem, nie jest może najgorszy ale jak już wymieniać to wymieniać.

Opublikowano

mowisz o kablu głosnikowym 2.5mm2 chyba... a mi chodzi o dobre kable zasilajace wzmacniacz... czyli od akumulatora do wzmacniacza...

POLECAM http://allegro.pl/item666784653_kabel_dietz_20_mm_czerwony_na_metry_23210_fv.html taki kabel.. jest dosc miekki i elastyczny.. warto postawic na jakość mimo troszke wyzszej ceny

Opublikowano
  • Autor

Tak tak to ja mam takie, to podstawa nawet do magnetofonu mam osobno wszystko pięknie jak należy.ale dzięki za radę :good:

Ale jednak chyba zdecyduję się na wzmacniacz :

CARPOWER POWER-4/400

Bo na innych forach piszą że carpower jest gicior, bo mac to to samo co magnat.

Opublikowano

Na tych glosnikach, ktore chcesz podlaczyc nie poczujesz roznicy miedzy tymi dwoma wzmakami, jeszcze zwazywszy na to, ze tyl bedzie tylko przez radio zasilany. Decyzja nalezy jednak do ciebie :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Zastanawiam się jeszcze nad kupnem kabla chinch firmy Witam DIETZ z odtwarzacza do wzmaka

Tylko widzę że tu też oczopląsów można dostać, i zaś kołomyja który?

Opublikowano

Przy takim sprzecie jaki montujesz kabel chinch nie jest az tak bardzo wazny.. chodzi o to zeby był dośc gruby i mial dobrze wykończone wtyki.

.Wazne aby kabel był grubszy by nie przenosił szumów i trzasków np z silnika wycieraczek czy alternatora... co czesto się zdarza...

PS. BARDZO WAŻNE

Kabel CHINCH nie może leżeć obok jakichkolwiek przewodów napięcia... a na pewno nie obok kabla zasilającego wzmacniacz :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.