Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wysprzęglik wymiana


przemomk2

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanko jak wymienić wysprzęglik w a4 1.9tdi afn - dużo z tym roboty??[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 23:52_________________________________________________widze że nikt nie pomoże - a czy żeby wymienić wysprzęglik trzeba wyjmować skrzynie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanko jak wymienić wysprzęglik w a4 1.9tdi afn - dużo z tym roboty??[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 23:52_________________________________________________widze że nikt nie pomoże - a czy żeby wymienić wysprzęglik trzeba wyjmować skrzynie??

Nie trzeba, wysprzęglik znajduje się nad lewą półosią, po wymianie konieczne jest odpowietrzenie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanko jak wymienić wysprzęglik w a4 1.9tdi afn - dużo z tym roboty??[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 23:52_________________________________________________widze że nikt nie pomoże - a czy żeby wymienić wysprzęglik trzeba wyjmować skrzynie??

Nie trzeba, wysprzęglik znajduje się nad lewą półosią, po wymianie konieczne jest odpowietrzenie sprzęgła.

A pracy jest mniej więcej na 1h -> wymiana plus jeszcze z godzinę na odpowietrzenie (czas podaję dla niewprawionych w pracy ludzi)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy da się samemu wymienić ten wysprzęglik ? jak to zrobić, i jak wymienić samemu płyn hamulcowy?- może być przyczyną tego iż pedał ciężko chodzi, może byc to wina wysprzeglika ? i w dodatku skrzypi pedał sprzęgła , proszę o poradę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pedał ciężko chodzi to może być wysprzeglik , pompa sprzęgła lub sprzęgło już niedomaga ja tak miałem ze pedał chodził bardzo ciężko wymieniłem sprzęgło i git. Co do wymiany wysprzeglika to zajmie ci jakols godzinę ,wysprzeglik jest przykręcony na jedna śrubę klucz ampul o ile pamiętam przyda się lusterko małe i latarka lub przenoska , odkręcasz jedna śrubę od wysprzeglika wyciągasz do ,przewód do wysprzeglika jest na takiej zawleczce wyciągasz ja przewód lęko pociągniesz i samo schodzi zakładasz przewód do nowego wysprzeglika wkładasz zawleczkę wkładasz wysprzeglik do skrzyni przykręcasz go i zostaje odpowietrzenie. Odkręcasz korek od płynu hamulcowego dolewasz płyn pod korek i tak samo jak hamulce odpowietrzasz jedna osoba pompuje druga luzuje i tak az przestanie powietrze lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...