Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] 17978 sterownik silnika zablokowany

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam wielki problem z autem silnik na wolnych obrotach cały sie trzęsie chociarz trzyma ładnie 900 obrotów auto jest bardzo słabe do 3000 tyś obrotów przy dodawaniu gazu szarpie i co najciekawsze nie chce sie przełaczyc na gaz. Byłem dzisiaj u mechanika ipowiedział że centralny komputer jest zablokowany kod błedu 17978 :confused4: :confused4: i podaje złe sygnały do silnika dlatego silnik sie trzęsie a auto nie przelacza sie na gaz. Mówile że najprawdopodobniej komputer głowny jest do wymiany albo przepustnica. Jak szukałem opisy tego błedu to w wiekszosci pojawia sie problem immobilajzera u mnie ten problem też wystepuje od czau do czasu silnik gasnie zaraz po odpaleniu ale te trzesienie silnika i inne niedomagania zachodza podczas jego pracy więc wiec immobilajzer raczej odpada. Czy moze ktoś wie czy konieczna jest wymiana komputera sterujacego silnikiem czy może to jest wina przepustnicy albo czegos innego?

Opublikowano

A może cewka.

Trzeba do doświadczonego elektromechanika, niech porządnie zdiagnozuje.

Opublikowano

17978/P1570/005488 - Engine Start Blocked by Immobilizer

Mechanik źle zinterpretował błąd. Ten błąd nie ma nic wspólnego z pracą silnika. Informuje tylko, że kiedyś zadziałał Immobilizer (mrugała na desce kontrolka samochodu z kluczykiem - Immo) i unieruchomił silnik.

Opublikowano
  • Autor

Najdziwniejesze est to ze silnik trzyma bardzo ładnie wolne obroty około 900 ale trzęsie sie tak że az sie kabina rusza plus przerywa przy przyspieszaniu. Moim zdaniem jak by byla cewka to silnik nierowno by pracowal na wolnych obrotach i dlaczego nie che sie przełaczyc na gaz???. Mechanik mówil że padl główny komputer i daje zle sygnały do komp. gazowego który głupieje a że szarpie to poprostu czasami kom. podaje czas zapłonu w nieodpowiednim momencie ( za wczesnie albo za poźno) dlatego silnik sie tak trzęsie. Taka byla jego diagnoza kazal mmi wymienić komputer albo przepustnice......

Macie jakis inny pomysl od czego by tu zacząc?

Opublikowano

A sprawdził chociaż te cewki, albo chociaż wykręcił świece, żeby zobaczyć jak spala się mieszanka?

Jeśli nie, to zmień mechanika, bo jest wielce prawdopodobne, że po wymianie komputera silnika efekty nie ustąpią.

Opublikowano

Ja bym zaczął ale od odpięcia instalacji gazowej od normalnej(samego sterowania) bo to ona najczęściej miesza. Komputery w 1.8T są strasznie ubogie i nie zapisują błedów uszkodzenia cewek, modułów zapłonowych itp

Opublikowano
  • Autor

Diagnoza

Cewka na 2 cylindrze jest najprawdopobnie przepalona wnioskujem po sciagnieciu przewodu podczas pracy silnika prrzy zdejmowaniu przewodów z innych cewek silnik zaczą kulec ale z 2 cylindra nie. Komputer nic nie wykazał. Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego pomimo uszkodzonej cewki komputer nie chce przełaczyc sie na gaz?????

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.