Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,6] czy ta sonda lambda będzie pasowała??


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam padła mi sonda lambda!i mam pytanko czy ta będzie pasowała do mojego auta!!??

kolory w mojej sondzie są take same!! tylko nie wiem o co chodzi z tym napięciem??

pomocy!!

poniżej link

http://www.allegro.pl/item187074770_sonda_lambda_skoda_audi_vw_seat_orginalna_nowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany numer katalogowy jest nr części OEM, a nie katalogowym NTK. Ważne jest aby sonda miała właściwą moc grzałki - 18W, co wykrywa ECU. Ja kupiłem dwie tego typu sondy na allegro i musiałem je wyrzucić po kilkuset km. Dopiero oryginalny Bosch za 250 zł załatwił sprawę. Gwarancja jest ważna tylko przy montażu sondy w warsztacie samochodowym - trzeba przedstawić fakturę za tą usługę przy ew. reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo duże spalanie - 20l/100km

2. DTC w pamięci sterownika - brak aktywności sondy lambda

3. Brak cyklicznych zmian napięcia zmierzony na wyprowadzeniach sondy

4. Brak zmian napięcia sondy widoczny również w VAGCom'ie

Po założeniu taniej sondy z allegro dodatkowo pojawiał się DTC: uszkodzenie układu podgrzewania sondy lambda, a po krótkim czasie: 1. 2. 3. 4.

Po założeniu kolejnej taniej sondy z allegro i przejechaniu kilkuset km pojawiły się objawy: 1. 2. 3. 4. W sondzie, po wykręceniu, latał urwany kawałek ceramiki.

Oczywiście sondy montowałem sobie sam, tracąc na własne życzenie gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej beczki,podpinam VAGA nie ma bledow,wiec jaka jest szansa ze sonda jest uwalona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielka, przy uruchomionym silniku sprawdź odczyty z grupy odp. dla twojego silnika, jest tam % korekcji wtrysku, napięcie z sondy, obroty, i wsp. Wartości muszą się mieścić w wyznaczonych przedziałach. Sonda zaczyna działać po kilkudziesięciu sekundach od uruchomienia silnika. Możesz też sprawdzić na stacji diagnostycznej skład spalin - czy wsp. lambda=1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...