Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Objawy uszkodzenia żarnika D1S


fly07

Rekomendowane odpowiedzi

Prawy xenon świeci prawidłowo, natomiast lewy wykazuje takie oto objawy:

po właczeniu świateł, przez ok 5 min. jest OK. Następnie lewy reflektor zaczyna świecić coraz jaśniej zmieniając barwę w czerwono-brunatną i po ok. 5-7 sek. gaśnie. I tak cały czas. Komputer oczywiście w tym czasie sygnalizuje przepalenie żarówki. Czy są to typowe objawy przepalenia żarnika i w "ciemno" można kupić nowe D1S czy podejrzana jest również przetwornica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień żarniki, to zobaczysz. Kolor światła sugeruje ze to palnik, a podmianka powinna wyjaśnić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega juz pisal, wypala sie zarnik. Kup od razu 2 bo powinno sie wymieniac parami, zeby roznicy barwy nie bylo. Nie musisz kupywac w ASO bo to wyrzucanie kasy. Takie same dostaniesz na alledrogo albo na 3..2...1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się do tej niesprawnej lampy. Po zdemontowaniu lewego reflektora i wyjęciu D1S okazało się, że manewr z zamianą miejscami nie jest konieczny. Bańka żarówki była biała jak mleko i z jakimś bąblem w środku. Tak więc widoczne przepalenie żarówki i wymiana na sprawną. Po wymianie, sprawdzenie - OK. To samo zrobiłem z prawym reflektorem. Osram zamieniłem na Philips. Kolor świecenia nowych żarników w obydwu lampach jest lekko niebieski. Z czasem pewnie przejdzie w biały. Myślę, że prawie za pewnik można przyjąć, że świecenie żarówki xenon w barwie światła wpadającej w różowo - czerwoną oznacza rychłe jej przepalenie. W samochodzie jeździły od nowości - 7 lat. Chyba sporo. Tak więc nie czekać - wymieniać za wczasu.

Koledzy letallec i Muskel1 - wasze przypuszczenia się potwierdziły /na szczęście/. Dzięki. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...