Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Serwis klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

mam pytanka :mysli:

czy cały układ chłodzący jest smarowany i dział na bazie czynnika R-134a (smaruje i chłodzi)???

jak powinien przebiegać prawidłowo serwis klimatyzacji w zakładzie który się tym zajmuje:

-powinni opróżnić układ ze starego środka i wpompować nowy,

-powinni wypompować stary środek i wpompować go wraz z nowym (w odpowiedniej ilości)

-powinni dobić układ???

Opublikowano

Normalnie w serwisie podłączana jest klima pod specjalne urządzenie, które wypompowuje czynnik razem z olejem (po ilości wypompowanego czynnika wnioskuje się o jego brakującej ilości), następnie przeprowadzany jest test szczelności (wytwarzana próżnia w układzie) i na koniec pompuje się do układu nowy czynnik razem z olejem. Całość odbywa się automatycznie i steruje tym komputer. Dodatkowo można wpuścić do układu tzw kontrast który w przypadku nieszczelności pokarze nam ją przy świetle lampy ultrafioletowej.

Opublikowano

Dodam jeszcze że taki zabieg powinno się przeprowadzac raz na dwa lata plus jeszcze odgrzybianie. :)

Opublikowano

Układ smarowany jest specjalnym olejem, który krąży w nim razem z czynnikiem chłodzącym.

Opublikowano

i nie zapominiajmy o wymianie filtra :wink4:

Opublikowano
  • Autor

dzięki wszystkim za zainteresowanie :hi: i za odpowiedź.

na razie klima chodzi dobrze (wymieniłem tylko filtr kabinowy-węglowy) przy wymianie oleju, ale chciałem wiedzieć na przyszłość, żeby nie szukać na szybkiego.

Jeszcze raz dzięki chłopaki[br]Dopisany: 13 Lipiec 2009, 21:27_________________________________________________dodam jeszcze że wentylator miałem niesprawny, ale już naprawiłem (wymiana łożyska-8zł i 4szt szczotek z dodatkiem miedzi 30zł) :>

Opublikowano

dzięki wszystkim za zainteresowanie :hi: i za odpowiedź.

na razie klima chodzi dobrze (wymieniłem tylko filtr kabinowy-węglowy) przy wymianie oleju, ale chciałem wiedzieć na przyszłość, żeby nie szukać na szybkiego.

Jeszcze raz dzięki chłopaki[br]Dopisany: 13 Lipiec 2009, 21:27_________________________________________________dodam jeszcze że wentylator miałem niesprawny, ale już naprawiłem (wymiana łożyska-8zł i 4szt szczotek z dodatkiem miedzi 30zł) :>

Pamiętaj o filtrze przeciwpyłkowym i raz na kiedy odgrzyb instalacje

Opublikowano

a mi koles w zakladzie dobil czynnik z olejem i z jakims srodkiem i mowil ze bedzie dobrze

Opublikowano
  • Autor

co to znaczy z jakimś środkiem???

może coś do sprawdzania szczelności

Opublikowano

no jakims takim zoltym czynnikiem co pokaze gdzie jest dziura

Opublikowano

leje się czynnik tzw. kontrast i pod lampą UV wychodzi gdzie są nieszczelności

Opublikowano
  • Autor

panowie a jeżeli chodzi o osuszacz to czy da się go wymienić bez rozbierania przodu samochodu i czy zrobią to w serwisie klimy??

Opublikowano

panowie a jeżeli chodzi o osuszacz to czy da się go wymienić bez rozbierania przodu samochodu i czy zrobią to w serwisie klimy??

w serwisie klimy na pewno to robią

Opublikowano

I bez rozbierania przodu, wymienią go od spodu. :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.