Jump to content
IGNORED

[B5 AFN] Dymienie podczas zapalania na rozgrzanym silniku


sikalafo

Recommended Posts

Witam :)

Moje autko to A4 Diesel 2.0 automat, ostatnio mam z nim mały problem, mianowicie podczas zapalania na rozgrzanym silniku skaczą mi na chwilę obroty silnika i pojawia się ciemny dym z rury wydechowej, po wystąpieniu tych objawów autko ewidentnie straciło swoją moc ;( na każdym z biegów ma zamułke. Nie znam się na tyle żeby cokolwiek podejrzewać czy przypuszczać co mogło sie uszkodzić, niedługo wybieram się na warsztat, bo muszę i tak wymienić amortyzatory, ale jeżeli ktoś miał podobne objawy prosił bym o jakąs pomoc w zdiagnozowaniu problemu i ewentualne przybliżeniu kosztów naprawy.

Dzięki pozdrawiam :)

Obroty:

http://www.youtube.com/watch?v=L-GTbOM9xNQ

Dym:

http://www.youtube.com/watch?v=2PHV57uXD70

Link to comment
Share on other sites

Z tym dymieniem to pewnie nieszczelność w dolocie. Ale radzę skontaktować się z kimś kto ma Vag (jeśli ty nie masz) i chociaż zczytać błędy. Taka moja propozycja

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem znawcą ale to tak wygląda jakby była ustawiona jakaś ogromna dawka rozruchowa. Ale niech się wypowiedzą fachowcy.. :hi:

Link to comment
Share on other sites

albo pompa do regulacji, albo nieszczelność w dolocie (sprawdź dokładnie wszystkie gumowe węże). Jeśli gazujesz go trochę na co dzień powinien być widoczny wyciek oleju (zabrudzony silnik, jakaś obudowa itd...) w miejscu w którym jest pęknięcie. Jak nic nie widać sprawdź koniecznie (zdjecie obudowy silnika od dołu) rurę od intercoolera do turbo - dziwnie powyginany w chińskie S wąż ciśnieniowy (gruby) to niestety czasami pęka.

Link to comment
Share on other sites

tamten AFN dymił w każdych warunkach z tą dziurą

ale :vaglogi:

Link to comment
Share on other sites

Witam dodam moje trzy grosze

Oglądałem filmiki i na pierwszym z nich przy odpaleniu widać jak silnik wchodzi prawie na na dwa tyś obrotów , A u mnie sprawdzałem nie wchodzi nawet na tysiąc przy odpaleniu ,oczywiście bez gazu .Na pewno dostaje dużą dawkę paliwa i stąd to przy kopcenie

Coś na pewno kolega ma nie tak ale trudno powiedzieć co

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...