Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Co to za wężyk i dlaczego nie jest podłączony ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co tu dużo pisać, zobaczcie:

zdjeciek.th.jpg

Czy to jest połączenie EGR? Jakie są konsekwencje braku połączenia? Dodam, iż wężyk jest zaślepiony.

Opublikowano

powinien być podłączony do zaworka N18 miedzy silnikiem, a ścianą grodziową pod rurą intercolera

Opublikowano

powinien być podłączony do zaworka N18 miedzy silnikiem, a ścianą grodziową pod rurą intercolera

powinien nie powinien szło by się kłócić :gwizdanie:
Opublikowano

Jest to wężyk od EGR.

Sprawdź czy zawór jest zaślepiony aby pompa vacum nie ciągnęła syfu.

Opublikowano
  • Autor

Jest to wężyk od EGR.

Sprawdź czy zawór jest zaślepiony aby pompa vacum nie ciągnęła syfu.

Zaślepiony, nic nie ciągnie. Dlaczego poprzedni właściciel odłączył ten wężyk?

Opublikowano

Jest to wężyk od EGR.

Sprawdź czy zawór jest zaślepiony aby pompa vacum nie ciągnęła syfu.

Zaślepiony, nic nie ciągnie. Dlaczego poprzedni właściciel odłączył ten wężyk?

napewno do Greenpeace nie należał :decayed:
Opublikowano
Zaślepiony, nic nie ciągnie. Dlaczego poprzedni właściciel odłączył ten wężyk?

może i zaślepiony ale zależy z której strony bo jeśli zaślepiony jest koniec wężyka widoczny na fotce to robił to ktoś bez zrozumienia tematu, zaślepić należy koniec wężyka lub króciec plastikowy wychodzący z elektrozaworu N18 - wtedy ma to sens.

Opublikowano
  • Autor
Zaślepiony, nic nie ciągnie. Dlaczego poprzedni właściciel odłączył ten wężyk?

może i zaślepiony ale zależy z której strony bo jeśli zaślepiony jest koniec wężyka widoczny na fotce to robił to ktoś bez zrozumienia tematu, zaślepić należy koniec wężyka lub króciec plastikowy wychodzący z elektrozaworu N18 - wtedy ma to sens.

Zaślepiony jest na samym początku przy N18. Wydaje mi się, że jest tam jakaś kulka, która blokuje dostęp powietrza podczas zasysania.

Opublikowano

no to jest OK.

Opublikowano

No ale jaki jest efekt zaślepienia tego wyjścia z zaworku N18?

Opublikowano

No ale jaki jest efekt zaślepienia tego wyjścia z zaworku N18?

o efektach i przyczynach zaślepiania EGR jest ogrom info w sieci, ja wkleję tylko przykładowy temat, negatywne skutki dla silnika jakie powoduje niezaślepiony EGR dobrze opisał Bogumił, ogólnie z aktywnego EGR mamy więcej szkody niż pożytku i dlatego zaleca się jego zaślepianie :

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=325&start=0

Opublikowano
  • Autor

Czy dobrze rozumiem, że jeśli zawór jest zaślepiony to czyszczenie EGR mija się z celem bo jest on nieużywalny?

Opublikowano
jeśli zawór jest zaślepiony to czyszczenie EGR mija się z celem bo jest on nieużywalny?

jeśli był wyczyszczony przed zaślepieniem to nagarem po zaślepieniu nie będzie zarastał ale trzeba też brać pod uwagę, że zaślepienie EGR idzie zazwyczaj w parze z wywaleniem odmy z dolotu aby do kolektora ssącego nie dostawał się olej z odmy, wtedy będziemy się cieszyć czystym od oleju i nagaru dolotem a z drugiej strony, po takim zabiegu, wszelkie oznaki pojawienia się ponownie oleju w dolocie dają nam 100% pewność, że olej pochodzi z turbiny, w której zaczyna siadać uszczelnienie jej wałka po stronie zimnej i należy się nią wtedy zainteresować - ułatwia to wtedy postawienie diagnozy odnośnie turbiny.

Opublikowano

ulala. poczytalem o tym sprytnym urzadzeniu i widze ze zatkanie tej rurki nie jest takie glupie... :)

Opublikowano

Sztomel, czyli jak masz zaślepiony EGR to trzeba zaślepić dolot z odmy?

Czy będzie się wtedy odpowietrzał korbowód?

Nie chciałbym aby silnik wciągnął cały olej... :decayed:

Opublikowano
czyli jak masz zaślepiony EGR to trzeba zaślepić dolot z odmy?

nie napisałem aby zaślepić dolot z odmy tylko :

zaślepienie EGR idzie zazwyczaj w parze z wywaleniem odmy z dolotu

wywalenie odmy z dolotu to nie to samo co jej zaślepienie, zaślepia się wtedy tylko wejście wężyka odmy do rury idącej z filtra powietrza do turbiny a odmę (z zaworu ciśnieniowego) puszcza się, w zależności od opcji wybranej przez właściciela samochodu, ponownie do dolotu przez Oil Catch Tank lub do butelki (jestem za tym rozwiązaniem gdyż mamy wtedy pełną kontrolę ubytków oleju przez odmę) albo pod spód silnika bezpośrednio do atmosfery wraz z drobinami oleju.

Opublikowano

No tak, o to mi chodziło :kox:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.