Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] I znowu jakieś stukanie (podobne do zużytych szklanek)


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Usłyszałem to wczoraj jadąc na trzecim biegu przy obrotach poniżej 1500obr/min, czyli powoli i spokojnie się rozpędzałem i męczyłem silnik. Im więcej gazu dawałem tym bardziej słyszalne. Szklanki (INA) wymieniałem razem z wtryskiwaczami w czerwcu, nastepnie pojechałem do innego warsztatu na ustawienie kąta, dawek paliwa, itd. Co tym razem zaczęło się sypać, da się jakoś zdiagnozować przyczynę, logi nie dają jasnego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh jedno naprawię to drugie się zaczyna sypać... Dzięki, zrobię to jak tylko będę miał gdzieś możliwość :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh jedno naprawię to drugie się zaczyna sypać... Dzięki, zrobię to jak tylko będę miał gdzieś możliwość :wink4:

Gdzieś na forum ktoś pisał, że wymieniał szklanki i też kupił firmy INA które wytrzymały mu jakiś nie długi okres dokładnie nie pamiętam ale porównał je do kupionych przez jego znajomego w ASO które działają mu bez zarzutu do dzisiaj. Dlatego nie należy wykluczyć, że masz podobny problem. Te części podczas produkcji muszą być wykonane z odpowiednia tolerancją pasowania i jeżeli podczas kontroli jakości nie przechodzą tolerancji wymaganej przez koncern VW to mogą trafić jako części zamienne na takie rynki jak nasz w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za te szklanki dałem około 200zł... Ponadto wykluczam je, bo można to sprawdzić zdejmując rurę, która idzie do intercoolera i słychać wtedy czy coś stuka.

Jeśli to panewka lub sworzeń to opłacalne jest naprawianie tego, bo słuchy mnie dochodzą, że taniej wyjdzie używany silnik kupic :blink:

Czy ktoś naprawiał to (bez wymiany silnika) i może podać orientacyjny koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...