Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Drgania lewarka skrzyni biegów


qwert700

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam a4 z 2000r z manualem i zauważyłem, że w momencie kiedy łagodnie turlam się np z górki i dodając gazu wyczuwam na lewarku zmiany biegów wyraźne "uderzenie" momentu obrotowego i auto zaczyna odjeżdżać. Jest to normalny objaw ? Poza tym nic się ze skrzynią nie dzieje, żadnych wyć itp. Szczególnie jest to wyczuwalne gdy auto turla się bez dostarczania paliwa czyli FIS wyświetla 0,0 l/100km i wcisnę gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarek łagodnie drga i u mnie.

Mało tego, kumpel mi kiedyś opowiadał jak przejechał się z mechanikiem i trzymał rękę na drążku. Mechanik go wtedy opier... żeby ten drążek puścił i dotykał go tylko jak zmienia biegi. Podobno że jak trzymał ten drążek to powoli psuje skrzynię. :mysli:

Czy to stwierdzenie jest prawdą? Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś słyszałem to w TV żeby nie trzymać ciągle łapy na lewarku bo coś się szybciej zużywa i nie mówię tu o samej estetyce gałki :gwizdanie:

U mnie na wolnych obrotach można zobaczyć delikatniusie drganie gałki, prawie niezauważalne. Przy jeździe nie ma żadnych drgań ani ruchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem czy o to Wam koledzy chodzi, ale u mnie jest tak, i w poprzednim aucie też tak było, że np na 5 biegu (na tym chyba najbardziej) jak się puści gaz to drążek zmiany biegów tak jakby się cofa, a jak się doda gazu to wciska go w stronę deski rozdzielczej ;)

W sumie takie trzymanie ręki na tymże drążku może jakoś go nagina bardziej poza położenie, w którym sam by się znajdował..jak np opiera się rękę na drążku w pozycji 4 biegu..nie wiem :kox: ..ale żeby to miało jakiś negatywny wpływ na skrzynię biegów..coś wątpię :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie ma się czym przejmować, u mnie też przy gwałtownym przyspieszaniu lewarek porusza się delikatnie przód-tył, a wibracje na wolnych obrotach zlikwidowałem wymieniając plecionkę na nową :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...