Jump to content
IGNORED

[ALL] Jak ustawić światła mijania w obniżonym samochodzie?


Tomson

Recommended Posts

Witam,

ostatnio wymieniłem amortyzatory i sprężyny na obniżające -40mm i pojechałem na ustawienie zbieżności oraz regulacje świateł (bo przecież samochód się obniżył to i lampy niżej świecą). Wróciłem wieczorem do domu i doszło do mnie, że gość na stacji diagnostycznej ustawiał mi wysokość świateł względem wysokości zderzaka, więc wszystko świeci 4cm niżej :wallbash: myślałem, że może w którymś miejscu źle rozumuje i pojechałem w nocy na trasę, ale światła jednak świecą trochę za nisko.

Panowie i Panie co z tym zrobić?

Ja widzę tylko 2 wyjścia:

1. ustawić wysokość tej maszynki do regulacji świateł na podstawie zderzaka od A4 na seryjnym zawieszeniu (w moim wypadku raczej nie wykonalne, bo od ręki takiej B6 u mnie nie załatwię)

2. podjechać jak najbliżej do ściany, zaznaczyć źródło światła na ścianie i podnieść je o tyle, ile siadł samochód czyli w moim przypadku 4cm.

Dobrze rozumuje, czy może oni jakoś inaczej na stacji ustawiają światła i mam wszystko OK?! Pomóżcie, bo już zgłupiałem :disgust:

Link to comment
Share on other sites

Wysokosc swiatla nie ma nic wspolnego z wysokoscia zderzaka. Ustawiajac swiatla na stacji diagnostycznej powinni za pomoca tego urzadzenia wyregulowac tak jak powinno byc. To urzadzenie ma mozliwosc regulacji zarowno w pionie jak i w poziomie wiec dostosowuja je do wysokosci reflektorow i na ekranie widza jak pada swiatlo i dopiero moga za pomoca regulacji ustawic reflektory.

Link to comment
Share on other sites

urządzenia na stacjach diagnostycznych działają na zasadzie soczewki która powiększa strumień światła i zaznacza kąt na skali, na urządzeniu ustawia sie tylko wartość procentową z lampy (w A4 chyba 1,2% ) praktycznie nie ma co spartolić przy ustawianiu świateł ale wyjątki się zdarzają.

Jeśli podniesiesz lampy o 4 cm przy ścianie to nie będzie zbyt dobrze.

lepiej ustaw auto na równej drodze, wpakuj kierowce za kółko i zmierz odległość załamania światła, dla świateł pozycyjnych powinno to być 40metrów

Link to comment
Share on other sites

pojadę jeszcze raz do innej stacji i powiem, że samochód jest obniżony o 4cm i mają to wziąć pod uwagę. Zrobię też tak jak mówisz, zobaczę czy mam te 40metrów czy więcej czy mniej :)

Link to comment
Share on other sites

Nic nie muszą brać pod uwagę.

Widziałeś kiedyś to urządzenie, albo go dotykałeś?

Mają ustawić przyrząd, aby był na wysokości lamp i ustawić światła wtedy.

Jak tak zrobią to wszystko musi być tak jak przepisy mówią.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie nie przyglądałem się nigdy jak to działa dlatego założyłem temat tutaj :P Dzięki za odpowiedzi chłopaki, wychodzi na to, że światła mam OK :good:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...