Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Szum "suchego"łożyska ?


darkor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie , jako ze to moja pierwsza "przygoda " z Audi to prosze o rade Szanowne Grono . W samochodzie ktorym od niedawna jezdze zauwazylem dwie dziwne rzeczy .Pierwsza to po wcisnieciu pedalu przyspieszenia i energicznym puszczeniu jak i przy zmianie biegow slychac przez chwile dosc glosny metaliczny dzwiek przypominajacy rozpedzone suche i luzne lozysko ktore wytraca obroty , sytuacja ta rowniez powtarza sie przy dosc duzym obciazeniu silnika w trakcie przyspieszania np pod gorke. mechanik ktory sprawdzal samochod twierdzil iz zadnych bledow program diagnostyczny nie wykrywa i zaproponowal bym sobie podglosnil radio :-) z tad moja prosba o odp czy takie odglosy sa normalne ? Druga zas sprawa ktora mnie irytuje to mocny szum powietrza w okolicy przedniego prawego kola przypominajacy "start mysliwca " lub przedmuchiwanie pustej rury sytuacja to zdarza sie czasto aczkolwiek nie jest zalezna ani od predkosci , ani obrotwo silnika i trudno mi ustalic co jest jej powodem?

Z gory dziekuje za sugestie i ewentualne rady co z tymi problemami dalej poczac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łożyska i poziom oleju w skrzyni biegów i moja rada, zmień speca bo....

slychac przez chwile dosc glosny metaliczny dzwiek przypominajacy rozpedzone suche i luzne lozysko ktore wytraca obroty

mechanik ktory sprawdzal samochod twierdzil iz zadnych bledow program diagnostyczny nie wykrywa
co ma jedno do drugiego!!!!!!
zaproponowal bym sobie podglosnil radio
a ja zaproponuje nigdy więcej tam nie jedź!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal to samo od czsu kiedy opisywalem problem przejechalem juz 15 000 km bez zadnego problemu , samochod przyspiesza normalnie , silnik pracuje bez zarzutow a irytujacy dzwiek nadal sie pojawia na jakis ulamek sekundy w momecie kiedy energicznie zdejme noge z pedalu przyspieszenia :-( szczerze mowiac nie mam pomyslu co z tym "fantem" zrobic ? z przytoczonego watku wnioskuje ze nie jestem sam bo takie objawy ( identyczne ) maja Koledzy wypowiadajacy sie rowniez w nim i chyba tez nie maja specialnego pomyslu na roziwazanie "glosnego" klopotu.

Bede wdzieczny za sugestie jak Ktos sie z tym upora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal to samo od czsu kiedy opisywalem problem przejechalem juz 15 000 km bez zadnego problemu , samochod przyspiesza normalnie , silnik pracuje bez zarzutow a irytujacy dzwiek nadal sie pojawia na jakis ulamek sekundy w momecie kiedy energicznie zdejme noge z pedalu przyspieszenia :-( szczerze mowiac nie mam pomyslu co z tym "fantem" zrobic ? z przytoczonego watku wnioskuje ze nie jestem sam bo takie objawy ( identyczne ) maja Koledzy wypowiadajacy sie rowniez w nim i chyba tez nie maja specialnego pomyslu na roziwazanie "glosnego" klopotu.

Bede wdzieczny za sugestie jak Ktos sie z tym upora.

mam to samo u siebie. Nie jest to ten sam dzwięk co w linku powyżej. To nie tarcie tylko rezonujące ciche dzwonienie przez sekundę w oklicy 2000 obr. gdy silnik schodzi lub szybko wchodzi na obroty.

Byłem w warsztacie, osłuchali go i diagnoza jest taka - łożysko alternatora ma 1-1,5 mm luzu. Trzeba je wymianić bo to jest prawdopodobnie przyczyna. Ewentualnie alternator zdycha.

Przy okazji docisk sprzegła na alt. trzeba sprawdzić.

Jeżeli samo łożysko to wymiana 150 pln :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...