Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[C5 2,5 TDI AFB] Problem ze wspomaganiem po wymianie oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Dwa dni temu mechanik wymieniał mi wąż przy zbiorniczku od wspomagania i zmieniał olej (zalał jakiś swój czerwomy bo twierdził ze taki tam był zalany), od tego czasu wspomaganie raz chodzi raz nie, a jeśli już działa to bardzo dziwnie (żeby działało wspomaganie na postoju trzeba lekko dodać gazu). Czy może być to spowodowane zalaniem układu nie odpowiednim olejem?

Opublikowano

Zapewne nie jest do końca odpowietrzony układ-sprawdz też stan oleju.

Opublikowano

Jesli nie masz pewności, że zalany jest odpowiedni płyn to lepiej kup właściwy i wymień jeszcze raz. Jesli mechanik zalał syntetyczny to może rozszczelnić układ.

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj kupiłem nowy olej Febi 06162 (mineralny, zielony), przepłukałem cały układ ale dalej coś jest nie tak z tym wspomaganiem ( na postoju czasmi ciężko chodzi). Ten co wlał mi mechanik był gęściejszy od tego co ja kupiłem. Jutro spróbuje go jeszcze odpowietrzyć, może to cos da. Dzieki za pomoc

Opublikowano

Dzisiaj kupiłem nowy olej Febi 06162 (mineralny, zielony), przepłukałem cały układ ale dalej coś jest nie tak z tym wspomaganiem ( na postoju czasmi ciężko chodzi). Ten co wlał mi mechanik był gęściejszy od tego co ja kupiłem. Jutro spróbuje go jeszcze odpowietrzyć, może to cos da. Dzieki za pomoc

Nie wiem czy Febi ci pomoże tak jak zauważyłeś jest on rzadszy. Tak samo w porównaniu do oryginalnego oleju do wspomagania który wcale nie jest dużo droższy od tego zamiennika a jakościowo lepszy.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dzisiaj kupiłem nowy olej Febi 06162 (mineralny, zielony), przepłukałem cały układ ale dalej coś jest nie tak z tym wspomaganiem ( na postoju czasmi ciężko chodzi). Ten co wlał mi mechanik był gęściejszy od tego co ja kupiłem. Jutro spróbuje go jeszcze odpowietrzyć, może to cos da. Dzieki za pomoc

Jeżeli ciężko chodzi na postoju (tak jak by czasami nie działało) to nie chcę Cię martwić ale obstawiał bym pompe wspomagania.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Miałem to samo wystarczyło odpowietrzyć i po sprawie. Kilka razy w prawo i w lewo do oporu i po sprawie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.