Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Olej w zborniczku wyrównawczym - proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Przedstawię mój problem i mam nadzieję, że mi pomożecie. Sytuacja wygląda następująco:

Jakieś 5-6 tyg. podczas jazdy na niskim biegu (glównie 2-ka) dało się usłyszec przelewanie wody pod maską, jakby bulgotanie.

Zerknąłem do zbiornika wyrównawczego i było mało płynu ale razem z olejem! Odstawiłem samochód do mechanika (cenionego, tak mi się wydawało).

Zaczął od sprawdzenia chłodniczki oleju - wszystko ok. Potem zabrał się za głowice. Uszczelki podobno w dobrym stanie, głowica sprawdzana ciśnieniowo - nie pęknięta.

Z tego co powiedział była trochę "wygięta", więc chyba było planowanie (sorry ale nie znam się na tyle zeby pisac fachowo).

Głowica zamontowana, wymienione wszystkie uszczelki, układ chłodniczy wypłukany. Zbiornik jeszcze sam wyplukalem.

Mechanik zalal mi wode mowiac ze za jakis czas wlejemy plyn a niech sie jeszcze wyplucze.

Przejechalem okolo 100km, zagladam do zbiornika jest olej! Przy wolnej jezdzie slysze "bulgotanie pod maską", czyli to co przed naprawą.

Czy to byla mozliwa przyczyna, czy glowica rozebrana byla niepotrzebnie?

Proszę o pomoc bo wybieram sie do niego i chcialbym byc bogatszy o jakies konkretne rady.

Pozdrawiam i licze na Waszą pomoc.

ps. samochod zawsze chodzil pięknie. Obroty stałe, spalanie ok. odpalanie bez zmian. Po wyjeciu bagnetu czysty olej, zero piany itp.

Pozdrawiam.

Opublikowano

ciekawe czy naprawdę splanował tą głowicę... :mysli:

Opublikowano

ciekawe czy naprawdę splanował tą głowicę... :mysli:

Też tak mi się wydaje,wziął od Ciebie kasę jak za planowanie,a powymieniał pewnie tylko uszczelki i myślał,że będzie ok.Radzę udać się do innego mechanika i niech potwierdzi,że było lub nie planowanie.

Opublikowano

Może i planował (lub zlecił) ale robotę zpaprali (wystarczy krzywo głowicę zamontowac przy planowaniu i katastrofa gotowa.

Myślami szukam połączenia ukłądu olejowego z wodnym i oprócz chłodniczki oleju i głowicy nic mi do łba nie przychodzi.

O jakich uszczelkach (w liczbie mnogiej) piszesz przy głowicy?

Za odseparowanie oleju od wody odpowiada głowna uszczelka głowicy (mam nadzieję że nowa została użyta).

Tak czy owak dywagacje nie pomoga - trzeba zrzucić głowicę (zaraz po zrzucie powinno być widać którędy ciekło) i wtedy sprawa jasna.

Choć może ze względu na mniejszy zakres robót warto zacząć znowu od chłodniczki oleju.

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie,

sprawa się wyjaśniła. To była chłodniczka! Mechanik poinformował mnie ze ja sprawdzał i zabrał się zaglowice.

Pojechałem do innego któremu wystarczyło kilka minut żeby postawić diagnoze.

W tej chwili w zbiorniku czysto. Mechanik zwrócił pieniadze ( na szczęście!) i

sprawę skończyłem u innego.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Chłodniczka....która?

co ty masz może automata?

Pozdr.

SZYCHA

Opublikowano
  • Autor

Mam manuala. Chodzi o chłodniczke oleju.

Opublikowano

ok, bo już myślałem ze masz automata (a wierz mi miałoby to znacznia).

No to problem rozwiązy. BRAVO.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.