Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszmar strażaka


Reniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie odbierając samochód z parkingu miałem dziwną sytuację... wsiadam odpalam, ale coś mi nie pasuje :mysli: Drążek zmiany biegów zapylony jakiś, konsola również. Mówię ok, pewnie naleciało jak miałem okno otwarte, ale odwracam się a z tyłu na siedzeniach jakby ktoś mąkę rozsypał. Coś tu najwyraźniej nie jest ok...

gasnica01.jpg

gasnica02.jpg

Okazało się, że gaśnica będąca w bagażniku postanowiła sobie wybuchnąć. :wallbash:

Gnój nieprzeciętny, cały bagażnik biały jak na Boże Narodzenie. Na fotkach nie widać tego dokładnie ale boczki, tyły siedzeń były równie białe co te gumowe dywaniki (dobrze, że były). Całe szczęście że miałem zasuniętą roletę, bo inaczej cały ten syf miał bym WSZĘDZIE :ranting1:

gasnica03.jpg

gasnica04.jpg

gasnica05.jpg

gasnica06.jpg

gasnica07.jpg

gasnica08.jpg

gasnica10.jpg

gasnica11.jpg

Kólkami zaznaczyłem elementy rozpadającej się gaśnicy:

gasnica09.jpg

A pomyśleć, co by było gdybym miał ją na przykład pod siedzeniem?

Skończyło się na tym, że pół dnia spędziłem na czyszczeniu wnętrza i doprowadzaniu auta do ładu (przynajmniej miałem pretekst ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o k**wa .... :shocked:

dobrze ze miales rolee zasunieta bo by jeszcze szybki polecialy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją wożę w bocznym schowku a wiec w razie wystrzału beda male szkody chyba... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier***e.

Pierwszy raz słyszę o wybuchającej gaśnicy :wallbash:

Chyba swoją zaraz wyp....

:polew: a czym bedziesz gasic w razie ognia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się sądzić bo podstaw nie ma. Kupa jest, bo gaśnica kilka mieśiecy wcześniej powinna iść do sprawdzenia. Tak to bym już ich ścigał.

Moja najwidoczniej miała ustawiony zapalnik czasowy :polew:

PS. sprawdźcie ważność swoich :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją wożę w bocznym schowku a wiec w razie wystrzału beda male szkody chyba... :decayed:

tia...dziure w boku tylko zrobi... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją wożę w bocznym schowku a wiec w razie wystrzału beda male szkody chyba... :decayed:

tia...dziure w boku tylko zrobi... :gwizdanie:

et tam az takiej siły to nie ma :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją wożę w bocznym schowku a wiec w razie wystrzału beda male szkody chyba... :decayed:

tia...dziure w boku tylko zrobi... :gwizdanie:

et tam az takiej siły to nie ma :gwizdanie:

a tak na powaznie-jedne,co zrobi-to wielki syf w aucie,ze odkurzacz sie zapcha... :polew:

PS. sprawdźcie ważność swoich :decayed

Mojej ważność upłynęła jeszcze w 2007 r :gwizdanie:

wiec szykuj sie na wystrzal soon... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gaśnica powinna wytrzymać dzwon w aucie to nie sądzę by jej zaszkodziła lekka starość ;)

Profilaktycznie wymieńcie, a w razie czego będzie podstawa by ścigać gaśniczą cepelię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja tak z innej beczki...oprucz gasnicy i apteczki,co jeszcze jest obowiazkowe w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym gaszeniem to niezly zart ... takim czyms mozna najwyzej papierosa komus przygasic bo palacego sie samochodu nie ma szans. a to wozenie gasnicy to ma tyle sensu co wyjscie awaryjne z samolotu na wysokosci 10km :D

ale widocznie ktos z rodziny rzadzacych mial kiedys duzo gasnic do opchniecia - to i przepis sie znalazl :D

a zaloze sie ze wiecej jest takich "skutkow ubocznych" niz pozytku z gaszenia czegokolwiek :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam kiedyś, na kursie ADR, jak instruktor opowiadał, co robić w razie pożaru...

sp***dalać :polew: :polew: :polew:

A co do gaśnicy, to podejrzewam, że mandat za jej brak bedzie tańszy, niż pranie furki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja tak z innej beczki...oprucz gasnicy i apteczki,co jeszcze jest obowiazkowe w aucie?

W Polsce z tego, co się orientuję to tylko to :tongue4: W Serbii np jeszcze dodatkowo komplecik zapasowych żarówek :decayed:

Co do gaśnicy, to dobrze że starą opchnąłem razem z autem, a do Audiczki kupiłem nowiutką..bo nie chciałbym odkurzać całego bagażnika :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja tak z innej beczki...oprucz gasnicy i apteczki,co jeszcze jest obowiazkowe w aucie?

W Polsce z tego, co się orientuję to tylko to :tongue4: W Serbii np jeszcze dodatkowo komplecik zapasowych żarówek :decayed:

Co do gaśnicy, to dobrze że starą opchnąłem razem z autem, a do Audiczki kupiłem nowiutką..bo nie chciałbym odkurzać całego bagażnika :tongue4:

Nie wiem, jak tam teraz w Polsce z kamizelkami odblaskowymi, ale na pewno jeszcze trójkąt ostrzegawczy jest obowiązkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...