Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana obicia tapicerki na alcantarę, i szyb na elektryczne


august

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się pochwalić modem, który wykonałem w tym tygodniu.

..jeden dzień, jedna noc, a w życiu jakby piękniej.... :gwizdanie:

603a41e113fb8e4b.jpg

Materiał na boczkach to stalowoczarna alcantara, boczki są po angliku (trzeba było troszkę przerabiać uchwyty).

Panele sterowania oczywiście nie pasowały, więc musiałem dokupić od wersji europejskiej.

Kupiłem czarne, od S4, od kolegi z forum.

Panel jest na 4 szyby, więc trzeba będzie zająć się też tyłem w najbliższym czasie.[br]Dopisany: 27 Lipiec 2009, 10:15_________________________________________________Kilka osób dopytuje się o alcantarę.. wiedziałem, że Was to zainteresuje :evil:

Otóż alcantarę kupiłem na allegro, 1mb w zupełności wystarczy.

Kupiłem tu: http://allegro.pl/item687911100_alacantara_jak_sztuczny_zamsz_welur_alcantara_ss.html

(wersja zarchiwizowana: http://www.allegromat.pl/aukcja28554)

Kusiło mnie, ale rozsądek wziął górę i wybrałem kolor stalowoczarny.

Materiał przyszedł szybko, na kartonowej szpuli. Jest gruby i ma podszewkę (chyba po to, żeby klej nie przemiękał na drugą stronę).

Najtrudniej było wyciągnąć tą część oklejoną materiałem, ale wbrew pozorom wcale nie trzeba być takim ostrożnym. Ja to wyciągałem rozgrzewając plastik lutownicą i ciągnąć z umiarkowaną siłą.

Potem posmarowałem stary materiał (bez ściągania) klejem butapren i przykleiłem kawał alcantary. Po przeschnięciu obciąłem co zostało i dokleiłem materiał na rantach. Nic nie wystaje, nic się nie pomarszczyło, a robiłem to pierwszy raz.

Jestem mega zadowolony, bo moje boczki były OCHYDNIE obdrapane i wytarte (można zobaczyć w moim profilu).

Co by tu jeszcze dodać.. no na jeden boczek trzeba sobie cały dzień zarezerwować. (razem z przekładką rączek).

[br]Dopisany: 27 Lipiec 2009, 13:08_________________________________________________Tu duże zdjęcie (niestety z lampą). Dziś postaram się zrobić w słoneczku..

c69e2006056b3469m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny mod :good: Planuję u siebie również to zrobić, dodatkowo malując powycierane uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratki! Efekt rewelka! :) Co prawda nie ORI ale o ile tańszy! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja mam elektryczne szyby to też muszę zdemontować obudowę boczków żeby przykleić nowy materiał czy tylko panel od elektrycznych szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja mam elektryczne szyby to też muszę zdemontować obudowę boczków żeby przykleić nowy materiał czy tylko panel od elektrycznych szyb?

Niestety trzeba zdjąć boczek, odkręcić panel - a potem wymontować cały środek, obity materiałem. Być może da się wcisnąć jakąś szpachelką materiał w szczelinę i podkleić - warto spróbować.

Ja nie mogłem tego zrobić, bo miałem boczki od anglika i nic nie pasowało.

Ale wymieniając z tyłu, na pewno sprawdzę czy się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie boczki i podłokietnik tym samym materiałem (tylko czerwonym). Po 1,5 roku użytkowania jestem zmuszony poprawiać. Materiał na boczkach już nie jest czerwony tylko jakiś rudawy, a podłokietnik wytarł się. Następnym razem poszukam materiału lepszego jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie boczki i podłokietnik tym samym materiałem (tylko czerwonym). Po 1,5 roku użytkowania jestem zmuszony poprawiać. Materiał na boczkach już nie jest czerwony tylko jakiś rudawy, a podłokietnik wytarł się. Następnym razem poszukam materiału lepszego jakościowo.

No właśnie! Tutaj może być problem! Owszem ładnie to wygląda tuż po założeniu wszystkiego ale po jakimś czasie może wyglądać nieco gorzej... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może.

Użyłem materiału tapicerskiego. Obija się nim między innymi pufy - więc myślę, że źle nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się tym samym sposobem obić skórką? :cool1:

jeżeli tak to jaka by to musiała być przy czarnej na fotelach? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się tym samym sposobem obić skórką? :cool1:

jeżeli tak to jaka by to musiała być przy czarnej na fotelach? :mysli:

da się na 100% tylko trudniejsza robota ze skórą ale wszystko się da a co do koloru to jak masz czarne zice to proponuję czarne boczki...no chyba, że chcesz kolorowo mieć w aucie to paletę kolorów masz hoho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz czekam na próbki alcantary od TrendTJ

U mnie boczki pewnie będą w alcantarze a poducza podłokietnika w czrnej skórze... :kox:

Jak tylko dowiem się jak rozebrać poduchę podłokietnika... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...