Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z wolnymi obrotami na biegu jałowym


buli66

Rekomendowane odpowiedzi

witam audia4 tdi 110 mam taki problem ,od jakiegość czasu jak wrzuce na luz to spadają mi lekko obroty silnika tak że rusza mi się bardzo gałka od biegów jak przegazuje lekko to obroty są znowu dobre ,co to może byc czy ktoś spotkał się już z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło po prostu zwiększenie obrotów :cool1: Mój AVG miał za niskie obrociki na biegu jałowym i też mi drżał drążek zmiany biegów i do tego fotel pasażera..podciągnąłem je na..żeby nie skłamać, bo nie pamiętam dokładnie, chyba 960 i jest ok :hi: Pokombinuj, podciągaj je delikatnie do góry i zobacz kiedy drgania ustaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło po prostu zwiększenie obrotów :cool1: Mój AVG miał za niskie obrociki na biegu jałowym i też mi drżał drążek zmiany biegów i do tego fotel pasażera..podciągnąłem je na..żeby nie skłamać, bo nie pamiętam dokładnie, chyba 960 i jest ok :hi: Pokombinuj, podciągaj je delikatnie do góry i zobacz kiedy drgania ustaną :)

Też podnosiłem obroty z podobnych powodów ale osoba która mi to robiła po sprawdzeniu, iż obroty są prawidłowe (861) poinformowała, że nie tu leży problem. Mechanik miał rację ponieważ pomimo podniesienia na 920 drgania wydechu i drążka ponownie się nasilały. W moim przypadku wymiana plecionki skutecznie rozwiązała ten problem a obroty wróciły do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam problem z obrotami i niewiem co to morze być że tak sie trzęsie cała buda,patrzyłem na plecionkę i jest twarda a czytałem że powinna być miętka.Czy to morze być to??????Morze ktoś pomorze Audi a4 tdi 90ps..95r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam problem z obrotami i niewiem co to morze być że tak sie trzęsie cała buda,patrzyłem na plecionkę i jest twarda a czytałem że powinna być miętka.Czy to morze być to??????Morze ktoś pomorze Audi a4 tdi 90ps..95r

Plecionkę możesz łatwo zdiagnozować po przez naciśnięcie i przytrzymanie przez drugą osobę na wygiętą końcówkę tłumika. Ty w tym czasie siedź w kabinie i zobacz czy telepanie karoserii ustanie. Dodatkowo musisz sprawdzić gumowe zawieszenie układu wydechowego jest tam trzy uchwyty które u mnie były porozciągane. Przy uszkodzonej plecionce po przytrzymaniu tłumika powinna zapanować cisza. Ale problem uszkodzonej plecionki może być połączony z uszkodzonymi poduszkami pod silnikiem tak czytałem kiedyś w opisie jednej z aukcji gdzie producent pisał, że problem z plecionką jest efektem uszkodzonej poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakbym czytał o swoim aucie :). Z nadejściem ciepłych dni pojawiły mi się drgania wydechu na wolnych obrotach, nacisnę na wydech i drgania ustają... ale... zimą nie ma tego problemu. Dodatkowo przy ruszaniu zanim silnik się nie rozgrzeje mam szarpanie, jak się rozgrzeje rusza płynnie...jakby coś sie działo ze sprzęgłem, sprzęgło wymienione niedawno z innej przyczyny, więc to eliminuje. Drgania mają związek z temperaturą... im cieplej tym mocniej drży.

Czy jest skuteczna metoda sprawdzenia poduch silnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic to w ten sposob ze druga osoba naciska na pedal i zwikeksza nieznacznie obroty i gwaltownie puszcza pedal i tak kilka razy pod rzad. Jesli jakas poduszka jest walnieta to zauwazysz jak motorownia sie telepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem poduszki silnika i są obie do wymiany,postawiłem go na górce i wrzuciłem 2bieg i powoli go pchneliśmy a silnik mało z ramy niewyskoczył tak nim zaczeło trząść,tak czytałem na forum ze sie sprawdza poduchy .i oto moje pytanie czy od skrzyni terz musze wymienić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podnieść obroty Vag-iem?

1-engine

11 -login (wpisz 12233)

10 - adaptation

2 - w tym kanale mozesz zmieniac wartosc predkosci obrotowej biegu jalowego

Warunek konieczny: temperatura cieczy chlodzacej w czasie adaptacji min 80 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...