Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Problem z dymieniem


panwirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam dosc nietypowy (jak dla mnie) problem - nie znalazlem podobnych objawow na forum. Wiec przy zmianie biegow puszcza mi czarnego "baka" z wydechu (mam automat). Gdy mocno przygazuje zostawiam za soba wrecz zaslone dymna (oczywiscie czarna). przy tym nic nie slychac - zadnych podmuchow powietrza jak to ktos juz pisal na forum.... kompletnie nic.. aha zaraaz po tej poczatkowej fazie przyspieszenia, gdzie mocno dymi, dymienie zanika i wraca wszystko do normy.. mechanik po ogledzinach ("na gebe") stwierdzil ze to moga byc wtryski - a teraz to mam totalna banie bop czytajac forum widze ze zupelnie rozne moga byc przyczyny (od przeplywek do zlych katow wtryskow). Panowie Prosze o pomoc zeby gosciu w warsztacie nie skubnal mnie za cos coe bedzie w porzadku.. np wymieni mi wtryski a bedzie trz3eba je przeczyscic tylko....

Aha na zimnym silniku przy malo dynamicznym przyspieszaniu to nie zostawia takich klebow dymu tylko puszcza baka.

Aha jeszcze jedno... czy z czyms takim mozna jezdzic? czy to nie bedzie bardziej psuc silnika itp? czy moglbym jeszcze chwile pojezdzic zeby dozbierac $ nna wieksza naprawe?

Prosze o pomoc bo sprawa jest pilna! z gory serdecznie dziekuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może dolot masz zasyfiony .... mi też puszczał dyma w poprzednim aucie i po przeczyszczeniu było ok .... a i lepiej mi się odpychał potem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. dzis pojezdzilem troche i straasznie dziwnie sie zachowuje to moje audi (jesli chodzi o te czarne chmury), tzn najpierw na zimnym silniku przy dynamicznym przyspieszaniu od praktycznie 0 puszczal tylko czarne chmurki ("baki"). pozniej jak ruszalem spod swiatel to zostawil z soba troche czarnej chmury (juz na nagrzanym silniku), ale w sumie bylo w miare ok... teraz wracalem i kurcze znowu zaczal zostawiac chmury za soba... kompletnie nie wiem ocb...:( mam nadzieje ze jutro mechanik cos mi powie (z drugiej strony mam nadzieje ze gosc mi nie zaczne nprawiac cos co jest zupelnie zdrowe ale kosztowne)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może dolot masz zasyfiony .... mi też puszczał dyma w poprzednim aucie i po przeczyszczeniu było ok .... a i lepiej mi się odpychał potem ....

To bardzo latwo sprawdzic logowaniem. Jak bedzie za malo powietrza, to vag to pokaze...

panwirus, znajdz kogos kto pomoze Ci zrobic logi, zapytaj chlopakow w dzialow spotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki! podpiety komp byl do autka no wykazal blad kata wtrysku... bald zostal skasowany goscie z warsztatu pojezdzili troche (nadal dymi) podpieli kompa i juz sie blad wtrysku nie pojawial. stiwerdzili ze moze byc zalozony zle rozrzad albo zapchany katalizator, lub tez olej bedzie kapac do turbiny (wtedy chyba powinien byc siwy dym lub niebieskawy nie?) co o tym sadzicie? na ile jestem w stanie zawierzyc tym mechanikom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...