Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1.8 '97 r] Wskaznik poziomu paliwa wariuje.


Bol3k

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakichs 2 tygodni mam problem ze wskaznikiem poziomu paliwa. przedstawie przykladowe sytuacje:

zatankowany jest tak na ponad 50l benzyny. jade sobie ok 5km i nagle patrze ze wskazuje mniej niz 3/4 baku. zatrzymuje sie, wylaczam silnik. po jakiejs chwili odpalam (powiedzmy ze poszedlem do sklepu) i znowu pokazuje ponad 50l poczym znowu po krotkim dystansie spada troche i po jakims czasie (bez zatrzymywania sie) wzrasta.

inna sytuacja.. pokazuje ze jest wiecej niz rezerwa i po kilku minutach jazdy nagle ze jest koncowka rezerwy. nie ryzykuje zatrzymaniem sie wiec jade na stacje i tankuje do pelna. dystrybutor pokazuje ze wlal niecale 50l i ze juz wiecej nie da rady.

tak ogolnie w kolko - podnosi sie i opada. do mechanika jeszcze nie jechalem bo sadzilem ze moze cos poradzicie..

aha.. wyciekow nie zaobserwowalem a auto ma przejechane prawie 300 tys.

pozdrawiam i z gory thnx za jaka kolwiek pomoc.

ciao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też to zauważyłem że jak ostrzej jade to lekko opada ale potem powraca na miejsce. U mnie jest inna rzecz że przy 1/4 zapala sie rezerwa a paliwa jest tyle co pokazuje wskaźnik mozna to jakoś przestawić na VAGU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazowka "reaguje" na na styl jazdy.czyli jak mu dajesz mocne :bicz: to wskazowka opadnie o pare kresek natomiast gdzy wrocisz do narmalnego( ekonomicznego ) stylu jady znowu sie podniesie.
To prawda u mnie identycznie :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie powycieraly te sciezki w plywaku, trzeba wymienic albo nadrukowac nowe, mechanik powinien sobie z tym poradzic, daj znac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey. thnx. zobaczymy co mi powiedza.. :)[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2007, 12:22 _________________________________________________Juz troche czasu minelo a ja oczywiscie zapomnialem sie podzielic jak problem zostal rozwiazany.. :embarrassed:

Otoz... problem byl oczywiscie z plywakiem, drut byl pogiety tak ze plywak nie chodzil dobrze na nim.. naprawione... ale.... przez jakis czas bylo dobrze ale ostatnio wskaznik paliwa pokazuje mi ze jezdze "za darmo" :afro: wskaznik paliwa stoi na ciut ponad 1/4 baku, jak podociskam na obrotach troche to troszke opada (moze o 2mm) i jak znowu powraca jak jade normalnie. normalnie bym sie nie przejmowal ale tak jest od 2-3 dni ;) sadze ze znowu plywak, ale ze znalazlem temat z zeszlego roku (dla zainteresowanych link http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,951.0.html) to sam to sprawdze i teraz juz podziele sie informacjami jak tylko zrobie.. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...