Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z kontrolką AIRBAG


pablo_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy prosze bardzo Was o pomoc. Kupilem auto i tak juz sie dzialo otoz: kiedy reguluje kierownica wyskakuje mi blad zapalnik poduszki powietrznej n95 i swieci kontrolka. Mam tylko jedna poduche w aucie tzn w kierownicy i powiedzcie mi za co sie wziac. Czytalem na forum jest opis jak sciagnac kierownice a airbagiem ale co dalej mam robic gdzie popatrzec aby bylo dobrze. Dziekuje z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie taśma poduszki się przetarła, skasuj błąd, zobacz czy znowu się pojawi jeśli tak to (odłącz aku, odkręć poduszkę) przeczyść styki przy poduszce a jeśli to nie pomoże to tak jak napisałem na wstępie taśma do wymiany.

Tutaj masz opis:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_wymiana_tasmy_poduszki_powietrznej_a4_95r_fotostory-t46706.0.html;msg508494#msg508494

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem i blad sie kasuje i jest ok do momentu regulacji kierownicy i wtedy ponownie wyskakuje. Powiedz mi ktore styki przeczyscic bo jestem laikiem w airbagach aby mi poduszka nie dala w nos[br]Dopisany: 09 Sierpień 2009, 17:11_________________________________________________Patrzylem na link ktory mi dales ale wiesz co, ja mam kierownice taka trojramienna wiec podejzewam ze poduszka bedzie troche inaczej wygladac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz, że poducha się zapala jak regulujesz kiere to mogą być przetarte gdzieś kabelki od taśmy ale najpierw sprawdź to co napisałem a jeśli nie pomoże to będziemy szuka dalej. Próbowałeś kręcić kierownicą po wykasowaniu błędu i czy wtedy się kontrolka zapala czy tylko jak regulujesz ?

Przeczyść styki we wtyczce od poduszki w tym linku jest to na drugim zdjęciu taka czerwona wtyczka podłączona do poduszki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6adb24de49224d3b.html tylko pamiętaj odłącz najpierw aku i wtedy odłączaj poduchę.

Jak masz trójramienną to nic nie zmienia też musisz ją odkręcić, postępuj według tej instrukcji. Ja zawsze odłączam aku a później odkręć poduszkę i delikatnie żeby nie zerwać odepnij tą wtykę od poduszki i psikij kontaktem we wtykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za instrukcje, jednak bede naprawiac dopiero w nastepnym tygodniu bo od wczoraj walcze ze smrodem z kratek nawiewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po odpięciu poduszki swieci się tylko kontrolka , czy jest jakiś sposób by to zlikwidować bez podpinania VAG-a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co chcesz lokalizować ?! Bo jeśli odpiąłeś poduszkę bez odłączania aku to mogła się zaświecić kontrolka i teraz trzeba po prostu wykasować błąd VAG'iem a jeśli zapaliła się z innego powodu to nie stwierdzisz dlaczego się zaświeciła bez podpinania VAG'a. Bez VAG'a można tylko gdybać.

Co się działo, że odpinałeś poduszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po odpięciu poduszki swieci się tylko kontrolka , czy jest jakiś sposób by to zlikwidować bez podpinania VAG-a??

mam podobny problem wczoraj musialem zdemontowac poduszke i po podłaczeniu jej ponownie pali sie cały czas kontrolka airbag ......... czy mozna to usunac jakos inaczej niz tym całym VAG-iem.?

Bo powiem szczerze nie mam ani laptopa ani tego przewodu ... a do serwisu jakos mi sie nie usmiecha jechac .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem wczoraj musialem zdemontowac poduszke i po podłaczeniu jej ponownie pali sie cały czas kontrolka airbag ......... czy mozna to usunac jakos inaczej niz tym całym VAG-iem.?

Bo powiem szczerze nie mam ani laptopa ani tego przewodu ... a do serwisu jakos mi sie nie usmiecha jechac .

pozdrawiam

podjedź na najbliższy spot to ci koledzy na spocie pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz linka ja sprawdzić taśmę poduszki i ewentualnie ją naprawić. Tak dla pewności to jak będziesz wykonywał test (pkt 8 mojego opisu) to kręć kierownicą bo taśma może być pęknięta i podczas obrotu może coś nie stykać. Ale jeśli błąd pojawia się tylko jak regulujesz kierownicę to sprawdz przewody czy nie są gdzieś przetarte.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_tasmy_poduszki_air_bag_w_kierownicy_blad_00588-t95615.0.html

A do użytkownika edhunter to błędu nie da rady skasować nie mając VAG-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z kontrolką airbaga. Zapaliła się dzisiaj. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale wystąpiło to po tym jak naprawiałem tylny spryskiwacz (odłączyłem przewód elektryczny zasilający wycieraczkę nie odłączając wcześniej aku), wyjmowałem też prawą gumową przelotkę z przewodami między klapą a nadwoziem.

Pojechałem później na skasowanie błędu myśląc, że będzie po sprawie (frycowe za nieodłączenia akumulatora). Magic od Vaga (mój kabel jest w drodze) wykrył błąd (duża rezystancja poduszki pasażera). Wykasował. Po tym zabiegu kontrolka wprawdzie gasła ale około sekundę później niż pozostałe. Po przejechaniu około 10 km w korku (30min) ponownie się zapaliła. Gość od vaga radzi, abym posprawdzał wszystkie bezpieczniki. Co to może być, gdzie szukać przyczyny? Proszę pomóżcie. Bardzo mnie wkurza, jak coś w autku jest nie tak i jeszcze ta czerwona kontrolka bije po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz boczne poduszki ?! jeśli tak to sprawdź najpierw kostkę pod siedzeniem pasażera może zaśniedziała i spryskaj kontaktem, jeśli to nie pomoże to trzeba będzie demontować schowek po stronie pasażera i sprawdzić tam połączenie w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocznych niestety nie mam. Czyli pozostaje demontaż schowka? Jakaś podpowiedz jak wygląda to złącze (rozumiem, że jak wszystko w elektryce w audi trzeba robić przy odpiętym akumulatorze) Aha moje naprawy tylnego spryskiwacza i wycieraczki nie mają z tym błędem nic wspólnego? Taki zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha moje naprawy tylnego spryskiwacza i wycieraczki nie mają z tym błędem nic wspólnego?

Nie mają nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...