Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak naprawić szybko i tanim kosztem pęknięty przewód ciśnieniowy turbo


gadi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio autko zaczęło mi głośno syczeć, było słychać jak gdzieś ucieka powietrze. Okazało się że jest pęknięty przewód powietrza idący od turbiny do wzmocnienia przedniego.

c862668b2c306fd8med.jpg

213aed236f4abfb4med.jpg

Postanowiłem to naprawić doraznie na czas kiedy kupię nową rurę (albo urzywaną ale całą)

Miałem kawałek rurki fi 4cm i około 7cm długości orz dwie opaski zaciskowe. Przeciąłem rurę na pół dokładnie na środku pęknięcia i wstawiłem rurkę w środek. Następnie załorzyłem na końce opaski zaciskowe i zamontowałem do autka. Teraz AUDI śmiga aż miło

0c7e30d43ad061e1med.jpg

7d2d56a6feb0160emed.jpg

09b5ad126069a38cmed.jpg

154fc6416bdac1dfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys taki patent zastosowałem u brata w B4 1Z ... mialo byc na dwa tygodnie .. jezdzi juz chyba kolo 3 lat ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana na nowy waż. Mi również pękł i jeździłem przez jakiś czas z zaklejonym i po jakimś czasie pękniecie zrobiło się większe i coś zaczęło syczeć brzęczeć oraz wydobywał się olej. Stalo się to niestety na dodatek podczas wyjazdu na wakacje. Dlatego teraz kupiłem już nowy waz i śmiga ;] zero syczenia i czarnego dymu;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO ok. 150,- zł , ja i tak musiałem zrezygnować z niej i dać tą co na zdjęciu bo ori mi ograniczała przepływ (w sumie to moja jest cała i zastanawiam się czy nie wystawić na jakimś allegro, ale chyba lepiej jak poszukasz w swojej okolicy, bo a nuż by pękła np. po miesiącu i niepotrzebne pretensje - typu czy była dobrze założona, a może już miała mikropęknięcia od wewnątrz lub pan listonosz po niej przejechał Starem itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też podjechać na dobrą wulkanizację, troszke podszlifuje, przywali łatę zbrojoną na gorąco i będzie też trzymać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie będzie trzymać

z wulkanizacją próbowałem i łatka wogólę nie chce się złapać do tej gumy, koszulki też nic nie dają

próbowałem owijać to różnymi taśmami, nakładać węże + kawałek blaszki w nad pęknięciem i mnóstwo taśmy

i pomaga tylko wymiana. Takie kombinowanie wystarcza na max 3 dni spokojnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...