Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wyciek znad filtra paliwa


stuBS

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wlaczonym silniku az "tryska" znad filtra paliwa. Filtr wymieniany 2 dni temu (dokrecony dobrze).

Powiedzcie mi fachowcy jak sie nazywa ta czesc ktora znajduje sie na filtrze paliwa- ?

Z niej wychodza 2 przewody, jaki jest orientacyjny koszt wymiany czegos takiego?

wrzucam fotke, w miejscu zacznaczonym mam wyciek.

wyciek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu on taki zdezelowany, do wymiany filtra nie trzeba zciągać przewodów.

Miałem podobny problem i okazało się że uszczelka od starego filtra przylepiłam się po spodem i jak założyłem nowy to mi tak samo tryskało paliwo na wszystkie strony - może u ciebie jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze u mnie tryska dokladnie z tego nagwintowanego miejsca. Tak jakby bylo ono przetarte. Z reszta widac w jakim stanie jest owa czesc. Cos czuje ze mechanik ktory ostatnio wymienial mi filtr troche sie zbyt mocno silowal i uszkodzil.

Ponawiam pytanko: jak sie nazywa ta cala czesc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi i tą okrągłą czarną część jest to chłodnica paliwa. Uszczelka musi być bo potem są kłopoty ze szczelnością.

Ta się odkręca tym dużym imbusem i u mnie zeszło leciutko także tutaj musiało być rezanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze ten mechanik znajduje sie daleko ode mnie (ok.450km). W takim stanie gdzie paliwo sie leje na silnik, skrzynie nie ma sensu go odwiedzac.

Przyznal ze mogl cos uszkodzic, poradzil abym sprobowal skleic ta nieszczelnosc klejem 2-skladnikowym. Tak mysle na ile to rozwiazanie starczy, chcialem sie zorientowac czy nie lepiej byloby wymienic ta cala "chlodnice paliwa". Gdzie moge ja dostac? tylko ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest zwyczajnie niedokręcone, spróbuj tym dużym imbusem dokręcić, lub zobacz czy w ogóle pod śrubą jest ten oring.

Na zdjęciu wygląda to tak jakby "mechanik" nie dysponował dużym imbusem i odkręcał to jakoś magicznie i dlatego jest takie pogniecione...

Ten imbus jest do dostania pojedynczo w castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdzone, dokrecone i dalej cieknie. Wyglada to na uszkodzenie mechaniczne, zakleilem to klejem 2-skladnikowym. Jutro sie okaze na ile to pomoze i czy wytrzyma kilka dni zanim wybiore sie ponownie do "mojego" mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...