Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Olej do skrzyni manualnej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Mam pytanie. Chcę wymienić olej w skrzyni biegów. W Intercarsie zaproponowano mi olej niemiecki MAXXUS 75W-90 GEAR-PLUS. Olej jest klasy GL4+/GL5. Spełnia normę VW 505.50 . Sprzedawca powiedział mi, że jeśli spełnia tą normę to automatycznie są spełnione wymagania normy VW 501.50 ("bo norma 505.50 jest normą wyższą"). Czy mogę śmiało zalać ten olej?.

Opublikowano

Witaj czy możesz ? moim zdaniem tak ,ale niech wypowiedzią się jeszcze znawcy w tej dziedzinie

A co zyskasz zalewając takim olejem ,jaka jest cena 1L takiego oleju ?

Pytam bo w ASO bez problemu dostaniesz oryginalny olej G 052 911 i nie masz żadnej obawy czy będzie dobry

chyba że cena jest tu powodem

Opublikowano
  • Autor

MAXXUS jest po 42zł za 1litr

Opublikowano

Witaj

No to jest duża różnica bo ja za oryginalny dałem 108 zł za litr wchodzi 2,25 L, ale trzeba zakupić 2,5L i wydatek spory ,ale to przecież na lata jest inwestycja i jak nie ma wycieków to nie ma co żałować a wiadomo że z przekładnią będzie wszystko OK

Ale poczytaj czy to jest pełny SYNTETYK bo cena jest zaskakująco niska

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam!

olej niemiecki MAXXUS 75W-90 GEAR-PLUS. Olej jest klasy GL4+/GL5. Spełnia normę VW 505.50 . Sprzedawca powiedział mi, że jeśli spełnia tą normę to automatycznie są spełnione wymagania normy VW 501.50 ("bo norma 505.50 jest normą wyższą"). Czy mogę śmiało zalać ten olej?.

Maxxus 75W 90 to pełny syntetyk. Kupiłem go w inter carsie za 40 zł/ litr. W ASO powiedzieli że obojętnie jaki olej się zaleje - oby był 75W 90. Jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać? Po za tym spełmnia normy wspomniane przez wojan8.

No i co najważniejsze: po zalaniu nowego oleju biegi wchodzą płynnie, delikatnie - oby tak dalej :wink4:

Opublikowano

castrol manual tafix 75w90 cena za litr 50zł , wchodzi chyba 2,5 litra jak dobrze pamiętam , wiec cos koło 125zł, śmigam na takim bezproblemowo 3 lata

Opublikowano

kolego a gdzie sprzedają tego castrolka za 50zł/litr?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zalałem MAXXUS'a, jest wszystko ok. Dziękuję kolegom za uwagi i pozdrawiam.

Opublikowano

jakieś różnice/odczucia po wymianie ?

Opublikowano

mega lzej wchodza biegi ale u mnie bylo juz sucho bo simering mi puscił takze róznica szalona:P

Opublikowano
  • Autor

jakieś różnice/odczucia po wymianie ?

Rożnicy specjalnie nie zauważyłem, biegi wchodzą b. dobrze (ale poprzednio było też OK).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.