Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Uderzenie/stukanie odczuwalne na kierownicy.


sikorakrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu zacząłem odczuwać stuki na kierownicy, w pierwszej chwili myślałem, że końcówki lub wahacze się zużyły. Pojechałem do warsztatu i okazało się, że w zawieszeniu wszystko cacy. Pomyślałem, że może jestem przewrażliwiony. Ostatnio jednak stukanie to się pogłębia. I teraz pomóżcie mi bo albo mam paranoję na punkcie mojej :a4fan::quattro: albo rzeczywiście coś się sypie.

Na początek piszę w układzie kierowniczym bo wydaje mi się, że problem jest właśnie tu.

Objawy:

Odczuwalne delikatne puknięcie na kierownicy pod czas przejeżdżania przez nierówności a już najlepiej słychać jak z za niskiego biegu przyspieszam.

Dodatkowo jak szybko wykonuje szybkie ruchy kierą lewo-prawo to też słychać.

No i najbardziej niepokojące przy skręconych kołach na max w prawo i podjeździe pod nierówność.

Szukałem podobnych wątków na forum ale nici, choć może to być efekt słabej wyszukiwarki na forum.

Warsztat, który mi sprawdzał zawias to jeden z najlepszych i był robiony cały przegląd zawieszenia.

Pomóżcie i znajdźcie co to może być bo będę musiał iść do psychologa i leczyć paranoję.

============================================================================================================

Coś znalazłem, spróbuje usunąć luz na maglownicy. Wątek pozostawiam żywy do rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest luz na całej maglownicy to możesz spróbować dokręcić delikatnie śrubę na maglownicy, może pomóc. Ale nie za mocno bo nie będziesz mógł skręcać.

to raczej ekstremum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę patrzyłeś a może to drążek kierowniczy ? :mysli:

Miałem coś podobnego i magiel okazał się sprawny za to luz był na drążku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jeszcze nie rozwiązana.

Niedługo mam przegląd w ASO zobaczymy co powiedzą. Bylem jeszcze u jednego mechanika i stwierdził, że to wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerze temat

U mnie nic nie puka ale od pewnego czasu mam wyczuwalne spore luzy na kierownicy, jak pomykam po autostradzie ok 150 km/h to zmiana pasa robi się kłopotliwa bo samochód nosi po całej drodze :disgust:

przy 100 Km/h ostre ruchy kierownicą powodują odczucie jak gdyby było za mało powietrza i samochód tańczy po drodze. Czy wyrobione drązki kierownicze mogą coś takiego powodować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zacząłem odczuwać stuki na kierownicy, w pierwszej chwili myślałem, że końcówki lub wahacze się zużyły. Pojechałem do warsztatu i okazało się, że w zawieszeniu wszystko cacy. Pomyślałem, że może jestem przewrażliwiony. Ostatnio jednak stukanie to się pogłębia. I teraz pomóżcie mi bo albo mam paranoję na punkcie mojej albo rzeczywiście coś się sypie.

Na początek piszę w układzie kierowniczym bo wydaje mi się, że problem jest właśnie tu.

Objawy:

Odczuwalne delikatne puknięcie na kierownicy pod czas przejeżdżania przez nierówności a już najlepiej słychać jak z za niskiego biegu przyspieszam.

Dodatkowo jak szybko wykonuje szybkie ruchy kierą lewo-prawo to też słychać.

No i najbardziej niepokojące przy skręconych kołach na max w prawo i podjeździe pod nierówność.

Szukałem podobnych wątków na forum ale nici, choć może to być efekt słabej wyszukiwarki na forum.

Warsztat, który mi sprawdzał zawias to jeden z najlepszych i był robiony cały przegląd zawieszenia.

Pomóżcie i znajdźcie co to może być bo będę musiał iść do psychologa i leczyć paranoję.

wiem ze moja to B5 ale mam identyczne w 100% objawy co wyzej.

jak dojdziesz co to jest to daj znac bo mnie tez to denerwuje a na przegladzie stwierdzili ze z zawieszeniem wszystko jest oki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...