Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Układ hamulcowy z ABS


AudiB4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przepraszam za nie użycie szukajki ale temat jest dość dziwny jak dla mnie.

U mojego brata w avancie jest problem tego typu,hamulec ma bardzo słabą skuteczność,tak było od zakupu,wymieniliśmy klocki tarcze płyn,powietrza nie widać,ale po podpompowaniu pedał się zapadał,podejrzenie poszło na pompę hamulca,po wymianie problem pozostaje.

Po naciśnięciu nie jest twardy jak w przypadku braku serwa,bo u siebie żeby uzyskać taką siłę hamowania ledwo go naciskam,a w tym trzeba sie złapać kierownicy i z całej siły naciskać żeby go wychamować zaledwie z 70km/h.

Nie znam przeszłości auta nie wiem co tam było grzebane,ale czy może to być wina zapowietrzonego ABS?,jeśli tak to jak w starych 1Z na boschu Vagiem włączyć pompę celem odpowietrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki rodzaj hamulca jest na tylnej osi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczowy jeśli o to pytasz,hamulce od początku były tępawe,a po zmianie klocków i tarcz jest jeszcze gorzej,ale pamiętam że na śniegu pedał potrafił zejść do podłogi,po czym ABS go "podnosił",mam na myśli że mocno upuszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienialiście elastyczne przewody hamulcowe?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,na przedniej osi bo jeden sobie wzioł i pękł,ale wymienione były dwa,dlatego moje przypuszczenia padają na pompę ABS,a raczej na zapowietrzenie.[br]Dopisany: 23 Sierpień 2009, 00:57_________________________________________________

Hm,na przedniej osi bo jeden sobie wzioł i pękł,ale wymienione były dwa,dlatego moje przypuszczenia padają na pompę ABS,a raczej na zapowietrzenie.

Tylko ja ją zmusić do wspólpracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...