Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przegląd po kupnie - co wymienić ?


A4 AVANT S-line

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem A4, niedwano kupiłem to auto i szykuje się na przyszły tydzień na wymiane kompletnego rozrządu wszystkich pasków rolek itd(wszystkiego żeby nie trzeba było za 10 tys km zdejmować znowu przodu). Do tego wymienie odrazu olej i wszystkie filtry, termostat i czujnik temperatury bo wskazuje mi za niską.

Zależy bardzo mi na tym żeby wszystko mi cykało bo lubie mieć wszystko sprawne jak prawie każdy na tym forum i zwracam się do was z pytaniem " CO NAJLEPIEJ ODRAZU POWYMIENIAĆ/REGENEROWAĆ/USTAWIĆ" chodzi mi o wszystko co przydałoby się zrobić żeby spokojnie cieszyć się jazdą. AUTO JEST BARDZO ZADBANE I NIE SŁYCHAĆ SPECJALNIE ŻEBY BYŁO COŚ DO ROBOTY ALE JAK JEST COŚ NAWET LEKKO ZUŻYTE TO CHCE TO WYMIENIĆ BO CHCIAŁBYM ŻEBY BYŁO WSZYSTKO OK. SAMOCHÓD MA 210 TYŚ, JEST DWA TYGODNIE W KRAJU I PRZYJECHAŁ DO NAS Z NIEMIEC, W MARCU 2009 MIAŁ OSTATNI SERWIS W NIEMCZECH[/b]

Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE ( PO ZROBIENIU "SERWISU" NAPISZE CO GDZIE I JAK I PODAM WSZYTSKIE CENY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten marcowy serwis obejmował, masz jakieś kwity na niego?

A tak przy okazji, zobacz jeszcze sprzęgło, hamulce, zawiechę, wtryski, pompę paliwa, miskę olejową, pokrywę zaworów i uszczelki, przeguby, simeringi i osłony. :)

Jak już będziesz przy rozrządzie to nie zapomnij jeszcze o pompie wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

..." CO NAJLEPIEJ ODRAZU POWYMIENIAĆ/REGENEROWAĆ/USTAWIĆ" chodzi mi o wszystko co przydałoby się zrobić żeby spokojnie cieszyć się jazdą. ...

Sprawdz w zapisakch serwisowych kiedy był wymieniany płyn w układzie hmulcowy i wspomagania kirownicy.

Wiele osób o tym zapomina ale powinno się je okresowo wyminiać. Po za tym ASO nie zaleca, lecz wg mnie

powinno się wyminić co jakieś 200 - 250 tys olej w manualnej skrzyni biegów.

PS: Wielkie litery na form wrażają krzyk :gwizdanie:

___________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z tą wymianą oleju w skrzyni to jest tak, że literatura podaje tylko kontrolę i uzupełnianie jego poziomu w manualnej skrzyni, natomiast zaleca się wymianę co 60kkm dla skrzyni automatycznej.

W ASO na hasło - wymiana oleju w manualu, się krzywią i od razu leci tekst, że wcale nie trzeba.

Ale po tych 250 tys. to wcale nie jest zły pomysł :mysli: Aż muszę sprawdzić ile sobie zaśpiewają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niech ASO sprawdzi poziom oleju w niej - i wszystko. Jeden temat z głowy. No i przy okazji drugi, czyli sprzęgło :przebiegly: no bo od jego założenia auto przejechało jakieś 50 tys. km, czyli powinno pośmigać jeszcze spokojnie kolejne 70 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolega ma silnik AVF i założono skrzynię 6-bieg to pewnie ma też mocniejsze sprzęgło jakie bylo stosowane do AVF.

Więc powinno więcej polatać niż 120 tkm które mu prognozujesz bo ja już mam ponad 200 tkm i ze sprzęgłem nic się nie dzieje.

Kwestia użytkowania. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki masz przebieg ale przy 150-200 tyś km pada sprzęgiełko alternatora (koło pasowe)... mnie dopadło w Hiszpanii :wallbash: przy 190tkm...

trochę to upierdliwe bo gdyby nie wiedza doprowadziłbym do rozerwania paska... a pasek czasem rozerwie się ładnie a czasem nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...