Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jarzmo ociera o felge


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzis odkrylem, ze jarzmo hamulca ociera o wewnetrzna strone felgi :shocked:

Nie pytajcie dlaczego nie zauwazylem tego przy montazu felg, bo sam nie umie sobie tego wytlumaczyc. :mysli:

Co mnie dziwi najbardziej, to to, ze ociera jedna felge, tylko po jednej stronie auta (tylna lewa felga za kierowca). Po przeciwnej stronie nic nie ociera i jest miedzy felga a jarzmem ok. 0,5mm luzu (w kazdym razie dosc ciasno).

Wytarte miejsce na feldze to zaznaczony na zdjeciach rowek o szerokosci ok.1mm i glebokosci ok.1-1,5mm na calym obwodzie felgi.

Czy przezten rowek felga jest oslabiona, ze moze peknac?

Zamowilem juz dystanse 5mm, ktore wepcham na tyl.

Rozmiar felg to 8x19 ET 35 5/112

26796090.th.jpg

17638837.th.jpg

53504396.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wsadził dystanse i nie zawracał sobie głowy. Wydaje mi się ze taka rysa nie osłabiła na tyle felgi by ta mogła peknąć :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mieć to wpływu na wytrzymałość felgi. Jak się jednak boisz to możesz ten rowek zapełnić spawem, tymbardziej że jest on od wewnętrznej strony. Mnie jedynie ciekawi czy powstał on z braku precyzji przy wykonaniu felgi czy jarzma :mysli:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkrecilem kolo by ocenic rozmiar wyrzadzonych szkod, wglada jak wyjdz stad i nie wracaj (czytaj brzydko :> )

18950349.th.jpg

52389256.th.jpg

Malym pedzelkiem zamalowalem ryse na czarno, bo w poniedzialek zakladam dystanse i jade do TÜV-u zeby "odebrai" zmiany. Moze nie zauwaza i sie nie przyczepia.

Obawiam sie, ze gdy jednak zobacza ryse na feldze powiedza, ze nie da rady z ta felga i wtedy kredki bo nowa fela "pincet ojro" :gwizdanie:

[br]Dopisany: 22 Sierpień 2009, 15:09_________________________________________________

Też mi ociera na zimówce.Dystans robi robotę i się sprawdza :wink4:

Cuber :notworthy:

Ale ociera ci tak jak u mnie tylko po jednej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ocierało w każdym kole.Tylko bardziej.U Ciebie wystarczyło by troszkę szlifnąć i było by OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by troszkę szlifnąć i było by OK

No niby tak, tylko ze jakbym w pore zobaczyl, ze bedzie ocieralo to moglbym wtedy zadecydowac co zrobie a tak to juz sie samo "szlifnelo" :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założysz dystansik i będzie sehr gut !!! a TÜV możesz zrobić u jakiegoś jugola... na pewno nie będzie tak dożarty :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...