Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Jarzmo ociera o felge

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

dzis odkrylem, ze jarzmo hamulca ociera o wewnetrzna strone felgi :shocked:

Nie pytajcie dlaczego nie zauwazylem tego przy montazu felg, bo sam nie umie sobie tego wytlumaczyc. :mysli:

Co mnie dziwi najbardziej, to to, ze ociera jedna felge, tylko po jednej stronie auta (tylna lewa felga za kierowca). Po przeciwnej stronie nic nie ociera i jest miedzy felga a jarzmem ok. 0,5mm luzu (w kazdym razie dosc ciasno).

Wytarte miejsce na feldze to zaznaczony na zdjeciach rowek o szerokosci ok.1mm i glebokosci ok.1-1,5mm na calym obwodzie felgi.

Czy przezten rowek felga jest oslabiona, ze moze peknac?

Zamowilem juz dystanse 5mm, ktore wepcham na tyl.

Rozmiar felg to 8x19 ET 35 5/112

26796090.th.jpg

17638837.th.jpg

53504396.th.jpg

Opublikowano

ja bym wsadził dystanse i nie zawracał sobie głowy. Wydaje mi się ze taka rysa nie osłabiła na tyle felgi by ta mogła peknąć :)

pozdro

Opublikowano

Nie powinno mieć to wpływu na wytrzymałość felgi. Jak się jednak boisz to możesz ten rowek zapełnić spawem, tymbardziej że jest on od wewnętrznej strony. Mnie jedynie ciekawi czy powstał on z braku precyzji przy wykonaniu felgi czy jarzma :mysli:

Opublikowano

Też mi ociera na zimówce.Dystans robi robotę i się sprawdza :wink4:

Cuber :notworthy:

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj odkrecilem kolo by ocenic rozmiar wyrzadzonych szkod, wglada jak wyjdz stad i nie wracaj (czytaj brzydko :> )

18950349.th.jpg

52389256.th.jpg

Malym pedzelkiem zamalowalem ryse na czarno, bo w poniedzialek zakladam dystanse i jade do TÜV-u zeby "odebrai" zmiany. Moze nie zauwaza i sie nie przyczepia.

Obawiam sie, ze gdy jednak zobacza ryse na feldze powiedza, ze nie da rady z ta felga i wtedy kredki bo nowa fela "pincet ojro" :gwizdanie:

[br]Dopisany: 22 Sierpień 2009, 15:09_________________________________________________

Też mi ociera na zimówce.Dystans robi robotę i się sprawdza :wink4:

Cuber :notworthy:

Ale ociera ci tak jak u mnie tylko po jednej stronie?

Opublikowano

u mnie ocierało w każdym kole.Tylko bardziej.U Ciebie wystarczyło by troszkę szlifnąć i było by OK

Opublikowano
  • Autor

by troszkę szlifnąć i było by OK

No niby tak, tylko ze jakbym w pore zobaczyl, ze bedzie ocieralo to moglbym wtedy zadecydowac co zrobie a tak to juz sie samo "szlifnelo" :>

Opublikowano

założysz dystansik i będzie sehr gut !!! a TÜV możesz zrobić u jakiegoś jugola... na pewno nie będzie tak dożarty :tongue4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.