Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Brak chłodzenia w miesiąc po nabicu klimatyzacji


xmnichx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy proszę o pomoc ok miesiąc temu pojechałem na serwis klimy bo nie było chłodzenia, gość wymienił olej w układzie i uzupełnił czynnik, po tym zabiegu klima wręcz mroziła!!! ale tylko kilka tygodni teraz znowu słabo działa. Sprawdzałem pod ultrafioletem i żadnych wycieków nie znalazłem.

Dzisiaj sprawdzałem Vagiem i błędów nie było. Przeprowadziłem Nastawy podstawowe i po tym zabiegu pokazało błąd :

00799 - Coolant Temperature Sensor (G110)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

ale da się go skasować i pokazuje go tylko po ponownych nastawach podstawowych.

W czym problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś każdy kawałek instalacj? Nieszczelność możesz miec w dowolnym miejscu i na parowniku też. Podjedź do fachowców, niech spróbują ściągnąć czynnik z instalacji, podejrzewam że będzie pusto a potem niech szukają dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc ok miesiąc temu pojechałem na serwis klimy bo nie było chłodzenia

czyli fachowiec nie sprawdził instalacji przed lub po jej nabiciu na szczelnośc układu a to jego obowiązek wynikajacy z świadczonej usługi po nabiciu nalezy sprawdzić cały układ

Nic innego ale warsztat poszedł na latwiznę Leć z reklamacją i stój przy swoim Ty nie jesteś fachowcem zlecasz naprawę a nie pokazujesz palcem co trzeba zrobić

Zleciłeś naprawei nabicie lkimy oni ją niby naprawili i nablili ale naprawa jednak była niby....Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mówicie, hmm ale gość podpiął auto pod automat, który odciąga czynnik wraz z olejem sprawdza ile czego było w układzie wytwarza próżnię na 20 min (w tym czasie sprawdza szczelność) i uzupełnia układ odpowiednią ilością oleju i czynnika chłodzącego z barwnikiem uv po wszystkim dostałem wydruk z maszyny i wszystko miało być ok....

więc pewnie jednak coś ten jego automat szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mówicie, hmm ale gość podpiął auto pod automat, który odciąga czynnik wraz z olejem sprawdza ile czego było w układzie wytwarza próżnię na 20 min (w tym czasie sprawdza szczelność) i uzupełnia układ odpowiednią ilością oleju i czynnika chłodzącego z barwnikiem uv po wszystkim dostałem wydruk z maszyny i wszystko miało być ok....

więc pewnie jednak coś ten jego automat szwankuje

Szczerze mówiąc to nie sądzę aby automat szwankował. Skoro sprawdził szczelność i wszystko gra to naprawdę dziwna sprawa... :mysli: Jeśli miałby to być problem z automatem to musiałby to być duży niefart! :disgust: Możesz wrzucić skan tego wydruku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat po prostu może nie wykryć małej nieszczelności w układzie, zdarza się że większej też nie daje rady :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...