Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Kontrolka ciśnienia oleju


paweldriver24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam nowego posta bo nikt nie pisał przy podobnych problemach że ma też stuki w silniku prawdopodobnie popychacze zaworów.kontrolka oleju zapala sie dopiero na rozgrzanym silniku i przy granicy 1500/obr gasnie po paru sekundach jak zwiekszę obroty wtedy też zaczynaja stukać zawory na zimnym silniku nie ma tego ani nic sie nie zapala ani nie stuka problemu też nie ma jak jadę gdzieś po za miasto i obroty nie spadaja poniżej 3000/obr. Dodam że silnik ma już prawie 300 000 km przebiegu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie to samo u mnie skończyło się na wyczyszczeniu smoka od pompy oleju (syfu co nie miara :wallbash: ).Stuki są na gorącym silniku bo olej robi się rzadszy i nie ma smarowania(lepiej tak nie jezdzić).Jak już będziesz miał zdjętą miskę warto sprawdzić panewki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim sprawdz ciśnienie oleju jakie masz.

Jak już będziesz miał zdjętą miskę warto sprawdzić panewki
Ja u siebie wymieniłem pompe oleju i panewki na nowe bo zdjęcie miski olejowej to nie takie hop-siup :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio,jak bylem 2 tyg temu w PL-tez mnie to dopadlo-zapchany smok-czyszczenie i wymiana jakichs przewodow pomogla,tylko,ze jakis czas jechalem autem,po zapaleniu sie kontrolki i wlasciwie nie wiedzialem ,co jest grane,bo zapalila sie na FISie i myslalem,ze to niski poziom oleju,dolalem i w droge,zapalila sie znow i tak jechalem ze trzysta km,po tym jak zaczelo stukac i harczec w silniku-zjechalem,auto stracilo kompletnie moc-wpadlo w tryb awaryjny i nie chcialo przestac stukac,wyskoczyla kontrolka "check engine" i to by bylo na tyle jazdy-laweta i naprawa,w B6 nie ma mozliwosci sprawdzenia cisnienia oleju-tylko manometrem,wiec podjechalbym gdzies na kanal,czy warsztat i przeczyscilbym smoka i pompe oleju,zdejmij pokrywe zaworow i zbacz,co tam sie osadzilo-moze jakis nagar-do wyczyszczenia,miska tak samo-troche roboty bedzie,ale w trasie sie nie zaskoczysz ,jak ja... :gwizdanie: :wink4:

a tak poza tym,to chyba w A6 jest wskaznik cisnienia oleju- w jaki sposob mozna zamontowac wskaznik cisnienia oleju? robil to juz ktos w B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...