Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Czujniki parkowania w zderzaku


domino

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam audi w kombi. Zawieszenie jest nieco niskie i zamontowanie w dolnej listwie zderzaka byloby zbyt niskie nawet ze sprofilowanymi kołnierzami czujnikow to tylko 35 cm. Chce pomóc tym którzy zdecydoawli sie na montaz wyzej. Przeprowadziłem montaż w domowych warunkach. System został przetestowany w ciagu 3 miesięcznej jazdy.Udalo mi sie nawet zachowac rozstaw jak podają w instr. czyli 0,3l/0,4l/0,3l. Czujniki wykrtwają wyższe krawężniki , dość cienkie pionowe rurki, i ok 0,5m na boki , nie widzi delikatnych podjazdów na R ani trawy .Centralke umieściłem za prawym swiatlem ,a wyswietlacz na lusterku.

Ogółem uważam ze mi sie to udalo i warto opisac to na foum dla innych.

Moj przepis na montaż

1.(najważniejsze) wyznaczyc punkty na otwory dla czujników.

Do tego dorobilem sobie z kawalka drutu "wyznacznik" (coś w kształcie szczypcy) aby nie trafic wiertłem w metalkwą belę za zderzakiem (dodam ze montaż omija odkrecenie zderzaka). Wymiary podalem na foto.

2.Kabel od wyświetlacza przeciągnolem brzegiem sufitki.

(przed rozpoczeciem montazu warto sprawdzic sprzet ;sam miałem nie milą niespodzianke z jednym z czujników)

http:

Jak kogoś bedzie interesowało opisze jak zrobilem oslone na miske olejową

aVLKqzJ.jpg

95889112.th.jpg

[br]Dopisany: 28 Sierpień 2009, 17:12_________________________________________________ps

Wymiar pomiedzy wew. czyjnikami który nie wyszedł na foto to : 498mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...