Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dodatkowy wzmacniacz pod głośniki


ekonom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamontowane radyjko Audi Navigation Plus. Wymieniłem głośniki z przodu na Powerbassy S-6C (Moc RMS 70 W) raz z tweeterami. Jestem na etapie dokładania do tylnych drzwi głośników Hertz DCX 165 (Moc RMS: 60 W). Głośniki z półki wyrzuciłem. Moje pytanie jest takie czy warto dokupić jakiś mały wzmacniacz (2x50 W, albo 4x50 W albo więcej) i podłączyć pod głośniki ? Nie wiem jakie parametry ma samo radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma około 4x20 moze 25RMS na pewno nie wiecej.... podejrzewam, ze po odpowiednim wygluszeniu drzwi i zamontowaniu wzmacniacza jakosc dzwięku sie poprawi, a na pewno bass bedzie lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabieram się za wygłuszanie. Doradźcie jeszcze jaki wzmacniacz wstawić. Czy warto bawić się w coś takiego http://www.allegro.pl/item718259321_sklep_maly_a_potezny_1000w_4kanly_vk240_kable.html ? Dodam że z tyłu mam wzmacniacz CarPower HPB-1502 i dwa subwoofery. Czy lepiej dokupić jakiś wielokanałowy wzmacniacz i na jednym wzmacniaczu to wszystko połączyć ? Jeśli tak to jaki wzmacniacz polecilibyście ? W tych subach siedzi JBL 2x200 W RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmacniacz ktory masz jest dobry i wystarczy ci do subwooferów... jednak ten ktory pokazales w linku to"dno i wodorosty" znajdz sobie cos koniecznie firmowego, uzywanego i niekoniecznie drogiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odświeżę kotleta :cool1: jesli podłączę wzmaka jakies 600 wat do 4 głosników 2x100 wat i 2xstandard ori nokia.Będzie to jakos grało czy moze spowodowac jakies komplikacje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto technicznych komplikacji nie będzie, jeśli będzie to wzmacniacz minimum 4 kanałowy i stabilny w stereo do 2 ohm (czyli każdy, którego kanały można zmostkować i w mostku chodzi przy 4 ohm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odświeżę kotleta :cool1: jesli podłączę wzmaka jakies 600 wat do 4 głosników 2x100 wat i 2xstandard ori nokia.Będzie to jakos grało czy moze spowodowac jakies komplikacje :gwizdanie:

komplikacja może się tylko pojawić z tymi ori noki :gwizdanie: (o ile dobrze zrozumiałem, że też chcesz je podpiąć pod ten nowy piec) :piroman:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli lipa bedzie jak podepne ori głosniki pod piecyk 4 kanałowy

nie wiem czy będzie lipa, ale weź pod uwagę, że ori głośnik ma 20 watt :gwizdanie:

plus kilka wiosenek mu minęło :wink4: u mnie poszły do wymiany bez pieca więc :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...