Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 2.7 BITURBO+ GAZ


seban111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do użytkowników audiczek z silnikiem 2.7 biturbo w gazie. Mam zamiar zakupić audi s4 i chciałbym założyć do niego gaz . Teraz jeżdżę 2.8Q mam brc sq56 i spisuje sie super . A jak to wyglada w 2.7BT ???? czy są jakieś problemy z turbinami ???? jakie spalanie????? Proszę o wasze porady jakieś spostrzeżenia ( wiem ze niektórzy śmieją sie z gazowania takich silników ale ócz to ich sprawa)

Z góry dziękuje i POZDRAWIAM :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC SQ56 to koszt 4tys zl i bezproblemowo ogarnia temat

Wtryski zolte i najwiekszy reduktor. reszta taka sama jak SQ24. Mozna sie pokusic o wieksze przewody na przyszlosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC to koszt 4tys zl i bezproblemowo ogarnia temat

Proszę o podanie dokładnych komponentów sama nazwa BRC nic nie mowi i nie gwarantuje "bezproblemowego ogarniania tematu"

widze ze troszke dopisałeś - to podaj jeszcze ile koni z cylindra obsluguje żółty wtryskiwacz bo według mojego źródła to zamało pozatym jeden reduktor to zamało no chyba za autor zgóry zakłada że on 4tyś jeździ na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jestes za STAG ja za BRC.

Napisz o co wiesz o STAG do S4 a nie prowokuj kolejnej klotni.

Jak robilem przeglad to koles mi powiedzial ze spokojnie wystarcza takie komponenty do S4+Soft.

W wieksze moce on sie juz nie bawi ze BRC nie ma az tak wydajnych zestawow.

Taka moja wiedza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zołte wtryski BRC (Super max czy jakos tak sie nazywaja) sa wydolne do 42kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowokuje kłótni to popierwsze

a po drugie zalożył bym Landi Renzo na białych medach wydajność do 54,4KM z cylindra i nie trzeba kombinowac ani instalka nie musi mieć podwyższonego ciśnienia a reduktory dobierzemy jak sie zdecydujesz bo musze poszperać:)

[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2009, 22:36_________________________________________________

Zołte wtryski BRC (Super max czy jakos tak sie nazywaja) sa wydolne do 42kW

Moze sie myle ale ja mam dane ze to jest około 42 ale KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC ma trzy rodzaje wtryskiwaczy ktore obsluguja kolejno 28/36/42 kW

Wreszcie temat ma jakies merytoryczne podstawy dyskusji :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowokuje kłótni to popierwsze

a po drugie zalożył bym Landi Renzo na białych medach wydajność do 54,4KM z cylindra i nie trzeba kombinowac ani instalka nie musi mieć podwyższonego ciśnienia a reduktory dobierzemy jak sie zdecydujesz bo musze poszperać:)

[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2009, 22:36_________________________________________________

Zołte wtryski BRC (Super max czy jakos tak sie nazywaja) sa wydolne do 42kW

Moze sie myle ale ja mam dane ze to jest około 42 ale KM

rozumiem ze zakladasz gaz do samochodów ??????

a czy turbiny nie ucierpia??? ( tzn jak w 1.8T nie cierpia to chyba bedzie dobrze:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 1.8 T z brc i było miło... reduktor mają do 220KW więc Ci wystarczy... a propos landi renzo, do 2,7 w kraku nie bardzo się chcieli podjąć jak kiedyś pytaliśmy, i to kolesie którzy targują instalacjami od lat... więc dobrze popytaj fachowców czy ten producent da radę... na pewno musi być kozak zakład i kumaty gazownik.... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 1.8 T z brc i było miło... reduktor mają do 220KW więc Ci wystarczy... a propos landi renzo, do 2,7 w kraku nie bardzo się chcieli podjąć jak kiedyś pytaliśmy, i to kolesie którzy targują instalacjami od lat... więc dobrze popytaj fachowców czy ten producent da radę... na pewno musi być kozak zakład i kumaty gazownik.... :cool1:

220KW - znam reduktor ktory daje rade takiej mocy ale nie nazywa sie BRC, a z tym landi to mysle ze warsztat sie raczej silnika przestraszył:)

seban111 Nie niezakladam gazu zawodowo - poprostu trochę o nim wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najbliższym czasie pokrece sie troszke po łodzi i okolichac i popyatm fachmanów od gazu jak zbore info czyby sie podjeli , jakie instali proponowali , czy 2 reduktory czy jeden, i ile by to kosztowało odezwe sie w tym temacie i mam nadzije ze wspolnie go obgadamy

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w S4 instalke LPG BRC sequent 56, śmiga całkiem spoko tyle, że ich największy reduktor nie wyrabia powyżej 5tys obr zaczyna się szarpanie i później przełącza na bene.

Spalanie jak jechałem spokojnie na trasie 9,5l gazu co do spalania w mieście to w fazie testów bo auto mam od kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w S4 instalke LPG BRC sequent 56, śmiga całkiem spoko tyle, że ich największy reduktor nie wyrabia powyżej 5tys obr zaczyna się szarpanie i później przełącza na bene.

Spalanie jak jechałem spokojnie na trasie 9,5l gazu co do spalania w mieście to w fazie testów bo auto mam od kilku dni.

bo ten reduktor to wyrabia do około 190 koników - choc inni twierdza całkiem cos innego że np obsługuje hemi okolo 6 litrow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w S4 instalke LPG BRC sequent 56, śmiga całkiem spoko tyle, że ich największy reduktor nie wyrabia powyżej 5tys obr zaczyna się szarpanie i później przełącza na bene.

Spalanie jak jechałem spokojnie na trasie 9,5l gazu co do spalania w mieście to w fazie testów bo auto mam od kilku dni.

sam montowales LPG czy poprzedni wlasciciel? moze masz ten slabszy reduktor zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ten reduktor to wyrabia do około 190 koników

Do tej mocy wystarczy Genius 1500mBar - taki jak ja mam.

Znam 1.8T po sofcie które na nim jeździ i daje radę. Uprzedzam obawy, że nie przełącza na Pb na wyższych obrotach.

Zreszą w klubie już było kilka 1.8T z mocą ok 200KM na BRC, więc można.

A 2,7bT w gazie? Ile km/m-c będzie robić? :mysli:[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2009, 22:16_________________________________________________Vito, 9,5l/100km LPG w S4... :cool1:

Nie skomentuję tego. Podaj normalne spalanie przy normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może 2 reduktory :rolleyes:

Moim zdaniem bezapelacyjnie dwa ale jeśli chesz nadal BRC to niech ktos inny ci poleci jaki, możesz wstawic ewentualnie drógi taki sam,

Jesli pali ci naprawde 9,5 litra na trasie i masz przerywanie to mozesz miec źle skonfigurowana instalkę, może też źle dobrane wtryski w BRC są na różne moce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...