Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Niedziałajacy prędkościomierz


nebraska11

Rekomendowane odpowiedzi

witam

nie wiem dokładnie do jakiego działu wrzucic moje zapytanie ale mam taki mały problem: od wczoraj nie działa mi prędkościomierz i licznik kilometrów,wszystkie inne wskażniki działaja(obr. tp itd) wcześniej zdażało sie że wskażnik sie zawieszał,raz działał raz nie działał,od wczoraj nie działa na stałe. czy wie ktoś może z czego wynika ta niesprawność? może jakiś czujnik prędkości sie zepsuł. gdzie on jest umieszczony w modelu z 2,5 tdi avant z 1998roku?

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem dokładnie do jakiego działu wrzucic moje zapytanie ale mam taki mały problem: od wczoraj nie działa mi prędkościomierz i licznik kilometrów,wszystkie inne wskażniki działaja(obr. tp itd) wcześniej zdażało sie że wskażnik sie zawieszał,raz działał raz nie działał,od wczoraj nie działa na stałe. czy wie ktoś może z czego wynika ta niesprawność? może jakiś czujnik prędkości sie zepsuł. gdzie on jest umieszczony w modelu z 2,5 tdi avant z 1998roku?

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam

czujnik masz w skrzyni biegów :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponuje podpiąć sie pod Vag i zrobić test zegarów,jak działają poprawnie to prowdopodobnie czujnik się skończył.

Sprawdź jeszcze na klima troniku czy wyświetla prędkość.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem dokładnie do jakiego działu wrzucic moje zapytanie ale mam taki mały problem: od wczoraj nie działa mi prędkościomierz i licznik kilometrów,wszystkie inne wskażniki działaja(obr. tp itd) wcześniej zdażało sie że wskażnik sie zawieszał,raz działał raz nie działał,od wczoraj nie działa na stałe. czy wie ktoś może z czego wynika ta niesprawność? może jakiś czujnik prędkości sie zepsuł. gdzie on jest umieszczony w modelu z 2,5 tdi avant z 1998roku?

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam

czujnik masz w skrzyni biegów :wink4:

czy wymiana tego czujnika jest trudna i kosztowna? ile moze kosztowac sam czujnik?[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2009, 11:47_________________________________________________

Witam.

Proponuje podpiąć sie pod Vag i zrobić test zegarów,jak działają poprawnie to prowdopodobnie czujnik się skończył.

Sprawdź jeszcze na klima troniku czy wyświetla prędkość.

pzdr

na tiptronicu tez nie działa prędkościomierz, ktoś wie ile może kosztować taki czujnik prędkości i czy wymiana jest trudna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy może spotkaliście się z takim problemem? Gdy mój licznik przekroczył 220 tyś km przebiegu w podliczniku pojawia mi się cos takiego 1n 1.Zawsze po przekreceniu zapłonu a po kilkunastu sekundach normalnie wskakuja kilometry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy może spotkaliście się z takim problemem? Gdy mój licznik przekroczył 220 tyś km przebiegu w podliczniku pojawia mi się cos takiego 1n 1.Zawsze po przekreceniu zapłonu a po kilkunastu sekundach normalnie wskakuja kilometry

Wyszła Ci inspekcja, w tym roczniku niestety tylko vagiem to możesz zrobić. Jest to przegląd ogólny In 1.

Opisane w książce dostępnej na forum w formacie PDF.[br]Dopisany: 28 Lipiec 2011, 09:53_________________________________________________Jeśli sam czujnik to koszt około 100 zł + KW

(sprawdź wygląd coś takiego http://allegro.pl/audi-a4-a6-vw-passat-b5-czujnik-predkosci-czujniki-i1697319373.html)

Jeśli rozchodzi się o wymianę to kanał i trochę zdolności manualnych.

Nie orientuję się czy od TDI i benzyniaka ten czujnik jest taki sam. Jeśli chcesz to od TDI mam wiadomość na PW.

Według etki taki sam, ale niech wypowie się ktoś inny w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...